| anutsaa a întrebat:

Vi s-a mai intamplat vreodata ca tot ce faceti sa vi se para ca ati mai facut inainte? Nu stiu daca ma intelegeti. Sunt intr-o perioada in care ma simt foarte aiurea. Totul mi se pare fara sens. Va rog ajutati-ma. Ati trecut si voi prin perioade de-astea? Multumesc frumos!:* [scuze categoria dar e cea mai vizionata ] Dau Fundoilove struck

Răspuns Câştigător
| Alex4LighT a răspuns:

Da si mie mi se intampla des asta. Din cate am aflat se intampla tuturor oamenilor.Sa stii ca nu sunt "din alea care ti se pare ca ti sau mai intamplat", se numeste deja-vu, din franceza.Deja vu este acel sentiment caer te face sa crezi ca ai mai trecut odata prin asta, mie mi s-a intamplat chiar ieri unulhee heehappy. Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Te inteleg perfect, mie chestia asta mi se intampla in mod frecvent.

| ATHOS a răspuns:

Intotdeauna exista sensuri, trebuie doar sa le cautam sau sa le vedem.
Bafta!

| Baby a răspuns:

Deja-vu

| Baby a răspuns:

La mine se intampla cu baietii. Suntem impreuna ceva timp dupa ne despartim, eu sufar si trec peste.
laughing)

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Da se numeste deja vu si se zice ca noi suntem o reincarnare si am mai trait intr-o viata anterioara de aceea avem impresia ca cunoastem anumite locuri sau ca am mai facut anumite lucruri desi nu prea sunt de acord cu asta, ce sa zic este clar ca toti am trecut macar o data prin aceasta faza.nu esti singura.

| Sophie_6140 a răspuns:

Da, e sentimentul de deja-vu ("deja vazut", in cazul tau "facut", daca ar fi sa traduci liber expresia). Li se intampla tuturor la un moment dat, dar nu prea are legatura cu faptul ca te simti aiurea... poate esti trista sau treci printr-o perioada mai putin frumoasa, dar deja-vu-ul nu prea are legatura cu asta, in sensul ca nu ar avea de ce sa te influenteze negativ happy

| Nane_5985 a răspuns:

Da si me mi se intampla pur si simplu parca traiesc degeaba, app eu sunt asa de vreun an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am senzatzi deaaia de dejavu aproape in fiecare zii... mi se pare stupid adica:parca stiu ce trebuie sa zic, ce trebuie s fac, si dupa parca nu mai imi amintesc.inca o chestie:mai demult,(uneori si acum)ma gandeam banal, fara nici o legatura, la n episod dintr-un serial pe care nu l-am vazut de ceva vreme,, sau un film, fara sa vad recklama sau ceva.si in max 2 zile era la tv!tonguevb serios! poate is ve

| bubepevalfraiere a răspuns:

Da! da si mie pe bune m-am speriat