| 1natyyyy a întrebat:

Buna, vin aici cu o curiozitate pentru ca de ceva timp ma bantuie intrebarea asta, am 17 ani si mi am inceput viata sexuala cu iubitul meu pe la sfarsitul lui august. De atunci s-a mai intamplat de vreo doua trei ori dar de fiecare data protejat pentru ca amandoi ne temem de vreo posibila sarcina. Am mai avut niste conversatii si am zis ca am vrea sa incercam fara prezervativ dar oarecum sub forma de gluma pentru ca intr o oarecare masura nu ne dorim asta ca sa nu existe alte consecinte. Am cautat pe net si din cate am inteles daca baiatul se masturbeaza cu ejaculare cu putin timp inainte de actul sexual, spermatozoizii pot fi eliminati prin lichidul preejeculator dar ma intrebam daca baiatul nu se masturbeaza cu cateva zile inainte de actul sexual, este posibil ca fata sa ramana gravida daca nu exista ejaculare?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu accepta pentru nimic in lume sex neprotejat, ca nu este corect fata de tine si nu merita sa risti nici o sarcina, sau sa ramai pe veci infertila de la un avort.

Sexologii recomanda purtarea prezervativului la toate partidle sexuale fiindca sunt fara risc, fara stres, amplificand placerea si lungind durata sexului.

2 răspunsuri:
| 1natyyyy explică (pentru Violleta2022):

Ok, multumesc mult