| anonim_4396 a întrebat:

Vin cu o întrebare mai ciudata... Astăzi am avut un contact sexual, dar s-a rupt prezervativul. Era rupt într o parte, nu in vârf. El zice ca și-a dat drumul afară. Trebuie să-mi fac griji? Am avut menstruație in :
10 februarie (ultima menstruație)
17 ianuarie
19 decembrie
21noiembrie
26octombrie
30septembrie
Va rog din suflet... Ce credeți. E posibil sa rămân?

4 răspunsuri:
| Costa22 a răspuns:

În general la 14 zile adica 24, dar poți rămâne de la 7 la 14...

| corbulalbrosu a răspuns:

30.09 -25.10 = 26 zile; 26.10 - 20.11 = 26 zile; 21.11 - 18.12 = 28 zile; 19.12 - 16.01 = 29 zile, 17.01 - 09.02 = 24 de zile Reiese ca ultimele 5 cicluri menstruale au avut urmatoarele lungimi : 26, 26, 28, 29, 24 de zile deci destul de NEREGULAT per ansamblu, astfel ca este foarte greu sa se poata trage o concluzie certa, exacta, fiindca OVULATIA s-a produs in ordinea coclurilor analizate in a 12, 12, 14, 15 zi iar in ultimul ciclu a avut loc in a 10-a zi. In actualul ciclu inceput in data de 10 Febr. ziua de astazi este a 10a zi a ciclului, iar aceasta a 10-a zi in penultimul ciclu menstrual a reprezentat PRMA ZI a PERIOADEI FERTILE in care probabilitatea de sarcina ar fi fost extrem de mica spre 0 (zero), insa, iar/in schimb in ultimul ciclu menstrual a 10-a zi a reprezentat ziua OVULATIEI adica ziua cu fertilitatea maxima de 100%. Insa avand in vedere faptul ca prezervativul NU s-a rupt in varf adica in zona glandului ci undeva lateral si de asemenea ca ejacularea spermei NU a avut loc IN VAGIN, rezulta ca probabilitatea de sarcina este foarte foarte mica, insa nu si imposibila. Oare cand veti constientiza ca prezervativul ofera cea mai mica garantie de protectie dintre toate metodele existente in acest moment, fiind de doar 83-85% conform statisticilor rezultate pe plan mondial, comparativ cu protectia oferita de metodele de protectie hormonale care se apropie de protectia contraceptiva absoluta, fiindca majoritatea ofera protectie de peste 99, 2-99, 5%. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramai gravidă.

| Marean1234567890 a răspuns:

R.I.P fa esti insarcinata