| dilayla0 a întrebat:

Buna voi ce ati face daca ati avea un iubit dar var ma placea inca de un baiat?

7 răspunsuri:
| suntZeu a răspuns:

Daca as pati eu asta ca baiat dar evident in context cu fete, as cunoaste-o pe cea de care imi place si as vedea cu care miar conveni mai mult sa stau

| violetajustme a răspuns:

L=as ignora pe cel de care imi place atata timp cat am iubit trebuie sa mi-l respect

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Practic pe "al treilea" il placi mai mult daca ai ajuns sa iti pui problema asta.
Tot ce te chinuie este ratiunea, care iti spune ca ai deja o relatie stabila, primesti afectiune, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As sta fain frumos si m-as gandi ..de cine sunt atrasa si pe cine iubesc?
Trebuie sa alegi.E greu, stiu, dar trebuie.Nu poti sa stai asa.
De unul sigur esti atrasa,iar pe altul il iubesti.
Nu stiu cat de serioasa e relatia pe care o ai, dar ia o decizie cat mai repede.
Daca consideri ca e imposibil ca acum sa alegi, mai bine iei o pauza.

Trebuie sa fii constienta ca pe parcurs, vei mai avea unele ''tentantii'' pe care trebuie sa le depasesti. Daca ai tot ce iti doresti la iubitul tau, lasa-le incolo de atractie si ramai cu el.

| RoxiiRoxana16 a răspuns:

Stii e o vorba "Daca il iubeai pe primul nu te uitai dupa altul" in acest context ar trebui sa te gandesti bine ce vrei cu adevarat! Multa bafta!

| maria_7379 a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa il alegi pe al-2-lea pentru ca daca il iubeai pe primul nu aparea un al doilea. dar asta e doar parerea mea

| h3r a răspuns:

Mi-aș mai căuta câțiva dacă tot îmi place cu mai m ulți. Dă-l naibii pe ăla care stă după mine, ce-s mai proastă să stau doar cu el? Știu că simți.