| anonim_4396 a întrebat:

vorbesc cu un baiat de ceva vreme, o saptamana... El este mai mult decat perfect, le-a spus parintilor de mine, vine dupa mine cu masina cand ma scoate in oras, ma aduce acasa, ma suna, este foarte grijuliu, mi-a dat de inteles ca nu vrea sa ma piarda, mi-a spus ca ma place, ne intelgem perfect. Insa, problema e la mine, ma simt foarte norocoasa ca am un asa baiat langa mine, in plus e si educat si foarte frumos, dar eu sun mai mereu stresata cand nu sun cu el, cand nu vorbim, mi-e frica sa nu-l pierd, stiu ca trebuie satraiesc clipa si sa las sa vinalucrurile de la sine, asa si fac, insa mai mereu sunt stresata sa nu vna ziua cand se va schimba. Stiu catrebuie sa traiesc momentul dar ma preseaza ceva...Ce parere aveti, si ce e de facut? Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Mortuxxx a răspuns:

Cum adica e mai mult decat perfect? e perfect compus?

| neutrino a răspuns:

Este si normal sa fii asa stresata, cu un asemenea noroc. Fii linistita, usor, usor, vei reveni la normalitatea ta.

| Florenta16 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa te ambitionezi, sa iti impui sa nu mai fii asa. Trebuie, peste orice lucruri, sa existe increderea de sine, apoi trebuie sa ai si mare incredere in el. Vorbeste cu el si spune-i cum ca ti-e frica pentru ca la cum arata si sa se comporte, sa nu il pierzi pentru alta sau pentru ca se poate schimba. Atata vreme cat tu stii cum sa il faci fericit si ii demonstrezi ca il placi si il iubesti, crede-ma ca te va tine langa el. Orice baiat isi doreste o fata a lui pe care sa il iubeasca nespus. E un sentiment unic.
Asadar, vorbeste-i, spune-i asta, de frica asta si vei vedea ca te vei simti mai eliberata, dar ai grija. Bafta!

| Themis a răspuns:

Doar...încearcă să te concentrezi pe momentele pe care le petreceţi împreună şi pe lucrurile drăguţe pe care le face pentru tine.

| MarianAlex112 a răspuns:

Fa ce iti spune inimahappy

| bobinyo a răspuns:

Nu ii arata lucurile astea prea mult..prea mult dulce pentru un baiat i se apleaca, fi mai rationala.e frumos cand esti cu el sa mai uiti de tine.dar nu uita de tot..bafta..daca esti prea dulce dulce sa nu isi piarda interesu in timp...fi RATIONALA

| Bendurlea a răspuns:

Oameni buni fata asta mai mult de 15 ani nu are si deja crede ca i-a venit Fat Frumos pe Cal Alb