| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat zilnic, de aproximativ 2 ani si jumatate. Mi-e cel mai bun prieten si problema este ca eu am inceput sa tin mult mai mult la el. Vreau sa stiu daca ar fi posibil sa tina la mine, adica mi se pare mult 2 ani si jumatate si in acelasi timp imposibil sa nu tii la cineva dupa perioada asta. Nu as vrea sa ii spun ce simt pentru el, deoarece in cazul in care nu simte la fel, n-as vrea sa-l pierd.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-ai pus vreodata intrebarea; ce se intampla, ce te faci, daca si el gandeste exact la fel? Poate ca n-ar strica un pic de curaj si tupeu fiindca probabil s-ar rezolva problema. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invita-l undeva! creeaza o situatie in care il ai aproape; gen un film la care te ia oboseala si te sprijini pe el; sau o calatorie cu autobuz/tren pana undeva anume (de vreo 2-3 ore); creeaza un contact fizic mai apropiat si vezi ce da din el. Daca te place, va raspunde pozitiv. Totusi, daca de 2 ani jumate tot vorbiti sau va cunoasteti, e posibil sa simta si el ceva pentru tine. E imposibil sa nu! n-are cum!
Succes! sa ne spui ce-ai procedat!winking

| Betty12345678 a răspuns:

A-i putea sa il intrebi asa subtil, dar e posibil sa te vada doar ca pe o amica.

| OMFGConrad a răspuns:

Nu riști, nu câștigi.

| Ezeru a răspuns:

Pastreaza relatia de prietenie. Se gaseste greu un prieten bun in zilele astea. Iubiti gasesti la orice pas...

| GigiButelie a răspuns:

Tinand cont ca vorbiti deja de 2 ani si jumatate, poate a considerat si el posibila o relatie. eu spun sa iti gasesti cuvintele potrivite, cum nimeni nu iti poate spune cum sa vorbesti tu cu el, mai bine decat poti tu, daca il cunosti de atata timp. si chiar daca nu are aceleasi sentimente pentru tine, asta nu inseamna ca o nu o sa mai fiti prieteni. da, de multe ori se incheie o prietenie cand se ajunge la un caz ca acesta, dar nu este obligatoriu. asta depinde de voi si de cum reactioneaza fiecare