| anonim_4396 a întrebat:

Vreau niste pareri de la fetele care plac/au placut 2 baieti in acelasi timp. Cum s-a intamplat, cat a durat si cum ati reusit sa treceti peste aceasta dificultate?

17 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Ronnie, ideea sta in felul urmator, daca iti place de doi baieti in acelasi timp nu va conta absolut deloc pe care din ei il vei alege deoarece, practic vorbind, tu nu ai sentimente fata de nici unul din ei. Nu este ceva peste care sa treci asa ca vrei tu, ci vei trece peste asta cand te vei plictisi de ei sau cand va aparea unul mai bun decat cei doi.

Be smart and take care.winking

| PotcaPădurii a răspuns (pentru LeontinAndrei):

What about polyamory?

| LeontinAndrei a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Imposibil. NU poti avea sentimente la fel de puternice pentru doua persoane in acelasi timp. Cei care pretind ca pot face chestia asta ori sunt mincinosi cu diploma, ori nu stiu ce inseamna dragostea adevarata. (asta daca am inteles eu bine intrebarea ta laughing )

| PotcaPădurii a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Fie. Să zicem că ai doi copii. Vei recunoaşte că îl iubeşti mai mult pe unul decât pe altul?

| LeontinAndrei a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Dragostea parinteasca nu intra in discutia asta. Vorbeam de dragostea fata de o alta persoana, daca vrei... "jumatatea ta". Fii atent la tipul intrebarii puse deoarece nu are legatura cu dragostea parintilor fata de copii.

| PotcaPădurii a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Şi de ce mă rog genul ăla de dragoste poate fi împărţit şi ăsta nu?
S-o luăm altfel. Ai doi prieteni cu care te înţelegi foarte bine, nu poţi să zici că unul e mai bun decât celălalt. Şi îi şi găseşti atractivi într-un mod sexual. Având în vedere că un iubit nu e decât un prieten de care eşti atras sexual, poţi alege dintre cei doi?

| LeontinAndrei a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Nu intelegi. Esti familiarizat cu expresia "Suflete pereche"? Cand te indragostesti se spune ca iti gasesti "jumatatea". Din punct de vedere matematica 3 jumatati fac 1 intreg si o jumatate => cineva este in plus in ecuatia asta. Dar cel mai bine asteapta tu sa cresti si vei descoperi singur/a cum sta treaba pentru ca eu iti explic degeaba. chestiile astea acum. Cand eram de varsta ta si eu am crezut la fel, insa apoi am vazut ce inseamna dragostea.

O zi placuta iti doresc.

| PotcaPădurii a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Expresia asta cu găsitul jumătăţii mi se pare de tot rahatul. Adică, cam câte jumătăţi are fiecare, din moment ce mulţi n-au avut un singur iubit?
Expresiile astea greţoase nu pot fi folosite ca argumente.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Ignoranta ta nu cunoaste limite. Fiecare isi are o "jumatate". Sunt persoane care au zeci de iubiti/e pana sa ajunga sa-si gaseasca perechea si sunt persoane care ajung sa aiba o singura relatie care sa tina pana la sfarsitul vietii. Practic vorbind NU ai atatea "jumatati" cate relatii ai. Daca tu ai avut 10 relatii, dar ultima duce la casatorie si ajungi sa-ti pastrezi acelasi partener pana la sfarsitul vietii, asta inseamna ca ai O SINGURA "jumatate".

Pentru cei care au ajuns sa moara singuri nu inseamna ca nu au avut o pereche, ci sunt mai multe variante. Poate el/ea s-a saturat sa isi mai caute persoana potrivita pentru simplul fapt ca in cautarea sa a fost corupt de tristete si de s-a lasat descurajat. Poate si-a gasit persoana potrivita, insa a avut loc o tragedie si acea persoana a murit. In astfel de situatii o parte se recasatoresc (lucru care de cele mai multe ori nu duce nicaieri placut), ori au hotarat sa ramana tot restul vietii singuri.

Dupa cum te vad tu esti una dintre acele persoane frustrate care a avut parte de o relatie care s-a incheiat neplacut pentru tine si acum consideri ca dragostea este urata; ori asta, ori nu ai avut nici o relatie si acum incepi sa crezi ca tu vei ramane singur/a. Chiar si asa, tu bucura-te de copilarie ca pentru relatii si alte cele ai timp destul mai tarziu.

| PotcaPădurii a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Ştii măcar ce înseamnă frustrat?
Şi nu, nu ne naştem cu nicio jumătate pe care trebuie să o găsim, astea-s poveşti de băgat în pat edzip. Dar fie, rămâi la ideea ta.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru PotcaPădurii):

laughing Nu ma mai chinui sa iti mai raspund pentru ca tu esti cu adevarat genul de om care nu vrea sa inteleaga nimic. Crezi ca tot ceea ce spui tu este adevarat. Nu ai nici cea mai vaga idee cat de poti insela. Din nou, ai sa cresti si ai sa vezi cum stau lucrurile cu viata, cu dragostea si toate celelalte.
O zi placuta iti doresc si nu te chinui sa-mi mai raspunzi.

| unarab40 a răspuns:

Cine e mai darnic e mai bun,,, asta inseamna la inima si la buzunar

| Azµre a răspuns:

Da eu sunt băiat și pot spune că am trecut prin asta... este foarte nașpa să aflii că ai fost roata de rezervă.

| grab a răspuns:

Din ce pot spune eu ca barbat, da, exista femei care iubesc doi barbati in acelasi timp dar timpul le va convinge care merita sa isi consume energia cu el si eventual sa ii duca ADN-ul mai departe.

Daca vrei sa stingi focul de celalalt nu pot sa iti zic un leac, poate ar fi mai bine sa il vezi mai des in compania altor femei si din atata oftat sa ti se ia.

Sau incearca sa condimentezi mai mult relatia actuala, faceti orice presupune contact fizic si spiritual indelungat.

| Arkhasas a răspuns:

Sunt fete care plac 10 băieţi în acelaşi timp şi nu e cine ştie ce. E diferenţă între a plăcea şi a fi îndrăgostită.

| Ronnie35 a răspuns (pentru Arkhasas):

Pai eu am fost super indragostita de un tip cu care, din pacate n-am avut norocul sa fiu. Dupa asta m-am combinat cu altul, cu care sunt si in momentul de fata, doar ca uneori ma mai gandesc la celalalt. Inca nu l-am uitat si nici nu pot sa-l uit, iar pe baiatul cu care sunt il iubesc foarte mult si nu stiu ce sa fac.

| Flaviakawaii a răspuns:

Buna,am avut si eu nu foarte demult o astfel de problema.happy pot sa spun ca dupa parerea mea, chiar ii iubeam pe amandoi.este vorba aia, ca daca iubesti 2 baieti in acelasi timp, alege-l pe al 2-lea, ca daca il iubeai pe primul nu mai intervenea celalalt.la mine nu a fost chiar asa,s-a dovedit a fi doar o atractie fizica fata de al doilea baiat,asa ca am ramas cu primul, spunandu-i desigur de greselile facute. daca spui ca tu doar ii placi, eu spun sa vezi de care te simti mai atrasa, care se comporta mai frumos, si care e sincer cu tine.ai grija, pupici :*