| deniy a întrebat:

Buna vreau niste statusuri de dezamagire am fost dezamagita de cea mai buna pritena de sora pentru care mi-as fi dat si viata...

1 răspuns:
| Gabitza a răspuns:

Wow! Esti sigura ca ti-ai fi dat viata pentru ea? Mai, eu sunt de parere ca daca suferi, nu are rost sa arati lumii intregi! Te vor intreba ce ai, de ce esti asade suparata si poti ajunge oricand subiect de discutie. Dar, oricat ar fi dezamagirea de mare, tu ai auzit de IERTARE? Oare este asa de greu sa ierti? Cum poti primi iertare daca tu nu ierti la randul tau? Vor veni momente cand si tu vei avea nevoie sa te ierte cineva... Daca o consideri sora, poti vorbi cat se poate de omeneste si astfel puteti sa va intelegeti si sa clarificati problemele dintre voi. Sper ca Dumnezeu sa te ajute si sa incerci sa ierti mai des. Nu te gandi ca daca ierti prea des, poti fi luata de fraiera. Nu e adevarat! Dumnezeu va fi mandru de tine si iti vei primi si tu iertarea de la El. happy o seara placuta... :*