| gedderth23 a întrebat:

Vreau sa chem o fata in oras.Si nu stiu daca sa ii zic direct(adica dupa ceau si cf) sau sa mai tot lungesc?

7 răspunsuri:
| davidutzzro a răspuns:

Vorbiti ii zici 2-3 glume si dupa ii ziciwinking am eu 12 ani dar stiu cum sa faclaughing

| Georgiana05 a răspuns:

Eu zic că dacă ai fi direct ar fi cel mai ok. Specifică şi faptul că tu eşti un tip direct, de obicei, şi sincer, după ce-o s-o întrebi, vei câştiga puncte în plus.

| L7w7n7d7 a răspuns:

Dacă ştii cum s-o spui, da, poţi. Dar dacă faci ceva de genul : "Ieşi cu mine în oras?"
Cu siguranţă e o idee neinspirată.

| onii1997 a răspuns:

Daca fata nu te place e mai greu sa o faci sa te placa. Intai iesiti in oras in grup apoi limitati grupul la cat mai putini pana ce ajunge-ti doar la voi doi.(experienta personala, e doar un sfat nu trebuie neaparat sa il iei in serios)

| GiaNina29 a răspuns:

Pai, incepi o conversatie, o faci sa rada, si vorbiti deschis, dupa care o i-ei gen : Chiar mi-ar placea sa ies intr-o zi cu tine in oras, ce zici ai vrea?

| GraFFaRrUl a răspuns:

Pai... depinde si de persoana ( moral ) daca o iei dintr-o data o sa se intimideze si 60 % nuh dar... o poti lua si cu 2-3 vorbe si s-o intrebi frumos Bafta sper ca ti-am fost de folos

| Ispir_Vlad_1990 a răspuns:

Chiar daca am 12 ani, iti pot zice ca am experienta si te sfatuiesc sa incerci mai intai sa iesiti intr-un grup mai mare(cel putin asa am facut eu, iesind cu iubita mea si inca 3 prietene de-ale ei) si dup-aia iesiti singuri, dar nu-i zice direct