| anaisandreea123 a întrebat:

Buna,vreau sa impartasesc si cu voi problema mea si astept diferite pareri, poate a mai avut cineva problema asta!
Cand am un act sexual cu partenerul meu, nu simt absolut nici o placere.
Simt o durere in stomac la penetrare si o stare de voma…nu inteleg cauza.
Pot ajunge la orgasm prin stimularea clitorisului insa prin penetrare mi se face rau la modul cel mai serios.
Imi vine sa vărs nu doar ca nu simt placerea in sine!

Si ca o mica paranteza (am niste dereglari hormonale) am fost la ginecolog mi-a zis ca totul este in regula si mi-a dat un tratament de anticonceptionale.
Menstruatia mea nu a venit timp de 6 luni.
Nu cred ca e din cauza asta.
Pentru ca eu simteam starea de rau si inainte ca menstruatia sa nu-mi mai vina si sa am dereglari!

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu sunt medic deci nu lua de bun ceea ce scriu eu aici, dar iti prezint o ipoteza.
Poate e o chestiune psihologica? Poate fara sa iti dai seama, asociezi penetrarea cu ceva neplacut, degradant, poate are legatura cu ceva ce ti s-a intamplat in trecut, rezultand o reactie psihosomatica?

| Violleta2022 a răspuns:

Starile tale de rau sunt generate de o problema total diferita de sex, poate mental, fiindca este imposibil ca penisul sa ajunga in stomac si sa-ti provoace dureri, si tot este imposibil sa-ti dea stari de voma, cu exceptia timpului cand ii faci lui oral.
Banuiesc ca ai o frica interioara de ceva anume, si-ti induci singura stres, ca efectiv te ia durerea de stomac si voma.

| Madaxo97 a răspuns:

E foarte ciudat, chiar nu am mai auzit niciodată de așa ceva. Nu ai avea de ce sa ai dureri de burtă sau grețuri la penetrare, penisul nu ajunge in stomac, nu are nicio legătură, poate nu este de la sex si este de la altceva, si faptul ca îți e rău în timpul sexului e doar o coincidență.
Cel mai bine vorbește din nou cu un ginecolog despre această problemă, caută mai multe păreri, nu este normal așa ceva.