| adriana19_9386 a întrebat:

Vreau sa intreb cum sa iau anticonceptionalele (iau rigevidon 21+7)daca a ajuns la blisterul rosu, am luat-o pe-a treia iar acum in cea de-a patra zi mi-a venit ciclul menstrual, cum trebuie sa procedez... sa termin blisterul rosu si ulterior sa incep din nou cu blisterul alb, sau acum in prima zi de menstruatie trebuie sa incep sa iau dintr-un alt blister alb? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Le iei in continuare pe cele rosii (de aia si sunt rosii, semnifica faptul ca apare menstra in timpul adminstrarii lor) si incepi urmatoarea folie in a 29-a zi.

5 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Aici http://www.anticonceptionale.ro/forum/p812174-2008-11-28-00-19-40.html# este o discutie despre anticonceptionalele care le iei tu. Poate te ajuta!

| elenac a răspuns:

Pe acel il iau si eu...trebuie sa-l termini, mereu la a 4 pastila maro o sa-ti vina menstruatie iar dupa ce le termini incepi iar pe cele albe iar la 1 maxim 2 o sa ti se termine si ciclu...si inca ceva poti sa "anulezi"o luna sa nu-ti mai vina menstruatia dar faza asta trebuie sa o faci doar o data la 3 luni minim, atunci ca sa nu-ti mai vina ciclu cum ai terminat cele 21 albe incepi deja altele iar pe cele maro le arunci

| Mya_9774 a răspuns:

Eu stiu ca cele 21 se iau inainte de menstruatzie si cand le termini ar trebui sa-ti vn ciclu si pe perioada ciclului le iei pe cele 7:*sper ca te-am ajutathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt intr-o mare dilema,, azi ii ultima cea alba si nuh oare sa incep cu cea rosie de mine sau nu

| biancatodor a răspuns:

Si eu am ceasi dilema,, de maine ar trebui sa iau cele rosi si nuh ca nu imi vine ciclu oare sa le iau iar dupa ce se termina sa reincep cu cele albe ajutor plsss