| fatarea191 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti cum a fost cand un baiat va spus ca va iubeste.Cum a fost prima dragoste.Va rog spuneti intreaga poveste si primul sarut(cand va spus ca va iubeste sau dupa cateva intalniri.Si daca se poate la ce varsta ati avut prima dragoste? Multumesc.Este o intrebare de curiozitate.Cea mai frumoasa poveste primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| hermione a răspuns:

Prima dragoste adevarata a fost la 13 ani... eram intr-o tabara de vara in Franta. Era cald si foarte frumos acolo, aveam activitati intresante si distractive cu copiii de varsta mea. In prima zi am avut de dimineata de la 10 o activitate de cunoastere( iti dai seama ca acolo eram pusti de toate natinalitatile> francezi in spercial, englezi, africani, polonezi, finlandezi, italieni...de toate happy si imi amintesc ca am jucat un joc (aveam coordonatori) ceva de genu sa stam toti in cerc( eram cam 50 de copiii) si sa strigam langa noi pe altcineva ( sa se aseze in dreapta) si ala strigat sa isi schimbe locul de unde era si sa strige el urmatoarea persoana, si tot asa, pentru a ne cunoaste mai bine cu totii. Si deodata m-am auzit strigata de un francez extrem de dragut, m-am inrosit toata si mi-am schimbat locul. Mi-a zambit si mi-a intins mana si mi-a zis numele intr-un mod grsit cu acel accent adorabil.a fost asa de frumos, crede ma. Cand m-am intors in camera si m-a vazut o prietena cu care venisem acolo( ea avea 15 ani si avea activitati cu alta categrie de varsta) m-a intrebat daca am patit ceva si cand m-am vazut in oglinda eram foarte rosie toata si cred ca si tempertatura.
La pranz trebuia sa mergem cu totii in sala de mese. Eu stateam la masa cu amica mea si cu inca doi baieti de la noi din tara care erau frati si tot ma uitam prin sala de mese in timp ce mancam sa vad daca era si El si l am vazut la autoservire( erau doua culoare de autoservire- adica erau acolo si niste voluntari, tot copii de varsta noastra, care serveau ) si m-a vazut si mi a facut cu mana, iar eu i am intor micul salut si i l am aratat prietenei mele iar baietii cu care eram la masa au inceput sa faca misto de mine si sa rada iar eu eram din nou rosie toata.
A doua zi ne am intalnit din nou la activitatile de dimineata unde am mers in drumetie cu totii si a venit langa mine si m-a intrebat de unde sunt( bineinteles in franceza, iar eu cum nu sunt o experta in acesta limba i am raspuns cam rau, dar a inteles) iar apoi am vorbit mai multe si era asa de magic, crede-ma. Iar cand ne am intors in cadrul taberei m a intrebat daca vreau sa ne vedem dupa masa in parculet( era un parc mare cu verdeata si banci in cadrul taberei) iar eu i am zis ca da si a zis ca abia asteapta sa imi cunoasca prietenii. Sincer atunci m am bucurat ca nu voia sa fie genu de intalnire in doi ca eram doar un copil, dar dupa ce ne am intalnit am vorbit oleaca si amicii lui au plecat, si am ramas doar noi doi si prietena mea( am avut noroc ca ea nu prea stia franceza mai prost decat mine si nu prea au vorbit ). Eram doar noi trei, se facuse liniste si era in apus, soarele era rosu si cobora spre linia orizontului, amica mea imi dadea ghionturi sa zic ceva si ma impingea pe banca in El si mie imi venea sa o arunc de acolo si cand deodata face ea > eu ar trebui sa plec, si ii zice lui au revoir si isi ia talpasita si eu mor de rusine si ma inrosesc toata si ea imi face cu ochiu si pleaca.asa sunt prietenele in ziua de azi! Ce s a intamplat dupa nu pot exprima in simple cuvinte, ne am sarutat si dupa m am condus la camera mea si dupa ne am vazut ziua urmatoare cand m-a dus pe o pajiste si mi a facut o coronita din flori, apoi am ras si am vorbit, ne am tinut de mana, ne am povestit multe.dar povestea asta nu a avut un final prea roz, deoarece saptamana a trecut si a trebuit sa ma intorc in tara. Am plans o groaza si am suferit, maicamea voia sa ma duca la doctor, am vorbit prin e mailuri 3 luni, apoi deja intrasem in vacanta de iarna si emailurile erau sin ce in ce mai putine, si tot asa pana au disparut de tot. Multumesc de intrebare pentru ca mi ai adus aminte de aceste momente frumoase sin viata, si mult succes si tie!

| fatarea191 explică (pentru hermione):

Foarte frumos. Povestea asta merita 1000 de fundite.Va multumesc la toti pentru raspunsuri si mai astept.

5 răspunsuri:
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Salut! Prima dragoste, cam ciudat, dar a fost la 12 ani cu iubitul meu actual! Am inceput sa vorbim intr-o vara, el era cam mistocar si eu o increzuta. laughing El avea 17 ani si s-a interesat de id-ul meu si am inceput sa vorbim, insa eu il injuram si ii vorbeam urat:" Nu vorbesti tu cu mine, prostule, ca nu esti de nasu' meu!" laughing. In fine, eram cum eram, dar el chiar asta aprecia la mine(dupa aspectul fizic whistling). Si am inceput sa vorbim cu orele la telefon, pana intr-o seara cand m-a chemat in fata blocului si imi era teama sa ma duc fiindca stiam ca ma va saruta. M-am dus pana la urma, si cu tupeul de-l aveam in mine, am zis:" Ai venit sa ma saruti? Stiu ca asta urmaresti, saruta-ma si sa terminam!" laughing A ras si m-a sarutat, iar eu ma comportam salbatic si a zis:" Wow! surprise". laughing In fine, dupa 2 luni am acceptat cu chiu cu vai sa fiu cu el, imi era frica dar eram asa de atasata de el... love struck Si a avut grija de mine pana acum! Au trecut 4 ani, si ne-am dori sa treaca o viata, ne iubim enorm, m-a invatat multe despre viata, am vorbit de toate mereu, mi-a fost alaturi cand eram bolnava, cand am fost depresiva! Ne-am inteles mereu foarte bine, imi e in acelasi timp iubit, prieten, frate si tata! Il iubesc enorm si sper sa fim impreuna o viata intreaga! love struck Funda?

| anonima1995 a răspuns:

Prima dragoste am avut-o la 14 ani. Era luna februarie, mersesem cu fratele meu in vizita la un prieten de-al lui. In prima clipa cand l-am vazut timpul parca se oprise in loc, simteam fiori cand ma privea. Nu prea aveam curajul sa intru in discutii cu el, asa ca am intrat in vorba cu sora lui. Ne priveam unul pe celalalt neincetat, dar niciunul nu avem curajul sa ne vorbim. Sora lui si fratele meu incepeau sa isi dea seama ca intre noi exista o atractie. Dupa vreo 3 saptamani de cand ne-am cunoscut i-a cerut fratelui meu numarul meu de telefon, m-a sunat si m-a invitat la un suc. Desigur ca am acceptat. M-a condus acasa si apoi am tot vorbit prin mesaje, iar in urmatoarele zile ne-am tot intalnit si asa a inceput povestea noastra de iubire. Primul sarut a venit intr-un moment neasteptat. Ne plimbam si la un momentdat ne-am oprit. S-a apropiat incet de mine, m-a imbratisat, m-a pupat pe obraz si apoi m-a sarutat. Primul "te iubesc" mi l-a spus intr-un mesaj.

| fatarea191 explică:

Intrebarea e si pentru baieti.Voi ati facu primul pas sau cea pe care ati iubito.