| IHateLuvStorys a întrebat:

Vreau sa stiu ce formatii vor fi anul acesta la zilele Bistritei...scz categ.Ms antincipat:*
Dau funda...:Xhappy!

Răspuns Câştigător
| justE a răspuns:

SÂMBĂTĂ 16 iulie 2011

Ora 20.00 – 20.40 – Distinto

Ora 20.45 – 22.15 – Mozart Rocks

Ora 22.15 – 23.15 – Krypton

Ora 23.15 – 00.00 – Cassa Loco

DUMINICĂ 17 iulie 2011

Ora 18.00 – 20.00 – concurs Miss Bistrița

Ora 20.00 – 21.00 – Prefix 990

Ora 21.00 – 21.50 – The Ac Dc Man & True Band

Ora 21.50 – 22.30 – Alex Velea

Ora 22.30 – 23.40 – Smiley

Iată programul care va avea loc în Complexul Heidenfeld.

VINERI 15 IULIE 2011

Ora 2000 – Deschiderea festivă participă Toboșarii Cetății, Sincron, Ioana Datar (Sălaj), Ciprian Zopota ( Bihor), Ciprian Istrate, Aurel Tămaș, Ansamblul profesionist „Meseșul" Zalău, Ansamblul profesionist „Cununa de pe Someș"

SÂMBĂTĂ 16 IULIE 2011

Ora 11.00 – 12.00 – muzica de ambient

Ora 12.00 – 13.00 – Teatrul de păpuși „Al. Misiuga" Bistrița

Ora 14.00 – 18.00 – Spectacol de muzică și dans modern, sportiv, break-dance participă: FLORIS, BN-RITM, IN ACTION, VOIEVOZII, SCENICA, soliștii de muzică ușoară: Bianca Nica, Lorena Chira, Andrada Baieșiu, Diana Miron, Flavia Vlașin, prezentare coafură – Star Look, Salon, Ony Luk

Ora 18.00 – 18.30 – Muzica de ambient

Ora 18. 30 – Spectacol folcloric participa ansamblurile folcorice : Codrișorul, Doina și Balada, Vlăduța Lupău – Sălaj, Florin Boita – Banat, Paul Anania – Maramureș, Răzvan Năstăsescu – Sibiu, Oana Matei – Bistrița, Daniel Pop – Sălaj, Cristina Bugnar – Bistrița, Radu Arcălean – Bistrița, Taraful Ceatara + Georgeana Marina – Carei, Cristian Pomohaci, Sava Negrean Brudașcu. Acompaniază orchestra profesionistă "Cununa de pe Someș", dirijor : Elvira Botoș

DUMINICĂ 17 IULIE 2011

Ora 11.00 – 12.00 – muzică de ambient

Ora 12.00 – 13.00 – Teatru de păpuși „Alexandru Misiuga"Bistrița

Ora 14.00 – 18.00 – Spectacol de muzică și dans modern, sportiv, break-dance participă: FLORIS, BN-RITM, IN ACTION, VOIEVOZII, SCENICA, soliștii de muzică ușoară: Bianca Nica, Lorena Chira, Andrada Baieșiu, Diana Miron, Flavia Vlașin

Ora 18.00 – 18.30 – Muzică de ambient

Ora 1830 – Spectacol folcloric la care participă Ansamblul folcloric profesionist "Rapsodia Călimanului" din Toplița, Ansamblul profesionist „Cununa de pe Someș" Bistrița, Ansamblul folcloric "Doina Someșană" Sângeorz-Băi, dar și soliștii vocali Emilia Dorobanțu – Olt, Alexandru Brădățean – Suceava, Beatrice Bandoiu – Gorj, Ana Maria Nășcuțiu – Bistrița, Andrea Haisan – Suceava, Ilie Caraș – Cernăuți, Livia Scurtu, Adina Băieșiu, Emil Vlad, Ionela Lechințan, Elena Rusu, Diana Rusu, Mărioara Sigheartău, Nelu Șopterean, Cornelia Ardelean Archiudean, Petre Petruse, Marius Ciprian Pop, Nicoleta Voica.