| Pauladanielayyy a întrebat:

Bună. Vreau sa știu dacă e ok să am simptome premenstruale de ex:dureri de sâni, crampe ușoare etc de fiecare data când în venea ciclul cu o sapt doua înainte și acum deloc? Menționez ca am 17 ani, Vă mulțumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te programezi la un control ginecologic, aici nu gasesti medici care sa te ajute cu diagnostic, medicii sunt in spitale in clinici, mergi la ei si te vor ajuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de sani sau burta nu sunt totdeauna de aceeasi intensitate, depinzand strict de hormonii tai din acea perioada.
Ca atare, uneori poti sa ai dureri mari, alteori acceptabile, iar alteori deloc.