| 123andrei a întrebat:

Buna vreau sa stiu si eu cum se face sex la ce ajuta lubrifiantul cum se foloseste si am auzit pe altii ca au ramas cu **** in vaginul fetei WHAT vreau sa stiu tot

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vrei să şti cam multe =))

Lubrifiantul se foloseşte atunci când vaginul fetei NU se lubrefiază ( "umezeşte" ) destul.

Cei care au rămas cu prezervativul în vaginul fetei sunt cei care NU au ştiut cum să-l folosească, au utilizat un prezervativ prea MARE ( pentru "obiectul muncii", pe care-l au în dotare ) sau au continuat actul sexual FĂRĂ erecţie!

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Cum se face...ori stii,ori o sa inveti singur.
LubrEfiantul,se foloseste,ori pentru contactul anal,ori il folosesc femeiile la menopauza,daca vor sa aiba un contact sexual nedureros(dupa incetarea venirii menstrei,nu se mai secreta lichid). Restul fetelor si femeilor,au lubrefiantul lor natural,odata ce se excita.
Cei care au ramas cu penisul blocat in vagin,au ramas din cauza stresului:sa nu-i prinda cineva, sa nu se afle, sex facut pe fuga.Dar "vina", o poarta femeia, deoarece penisul ramane captiv din cauza unui spasm involuntar al vaginului.Se cheama VAGINISM.

| anonim_4396 a răspuns (pentru pietrean):

Http://dexonline.ro/definitie/lubrifiant/43826
Vezi tu care e forma corectă. Dacă scrii precum ai făcut-o, ești redirecționat spre cea de mai sus.
Sau îl folosesc cei care vor să facă sexul mai sigur, evitând ruperea prezervativului. Bine, depinde și de material.

| pietrean a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate nu m-am uitat in dex, unde acum, am gasit forma incorecta:lubrEfiant.Deci si la o varsta inaintata, mai avem ce invata! Mea culpa!
Pe google, ca unguent intim, am gasit forma "lubrefiant" pentru gelurile cu folosinta intima.Eu,din pacate, acum 30-40 de ani, nu am folosit asa ceva pentru relatile intime.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ai doar 14 ani, de ce crezi ca trebuie sa stii asta? toti; daca doresti iti raspund simplu si la obiect, intreaba-l pe taticul tau ca si el a fost ca tine

| perladunarii a răspuns:

Salut
Cum se face sex... asta ai in adn, vei sti ce sa faci cand va fi cazul!
La ce foloseste lubrifiantul... lubrifiaza zona, dar normal vaginul fetei trebuie sa faca asta can ea este excitata, daca nu face atunci aplici pe **** si introduci!
La varsta ta sunt multe persoane fara personalitate si mai mint uneori!