| andreea8pogner a întrebat:

vreau sa va antreb daca stiti ceva, eu am probleme cu un ovar imi este mai mare ca unul normal si n-am hormoni pe el de aceea nu pot ramane gravida nu prea am sanse, doctorul mi-a zis ca trebuie sa ma opereze la ovar sa mi-l faca mai mic, acum intrebarea este cum mil face prin operatie sau cum? sincer sa zic mi-e frica, imi puteti da un raspuns sau un site de unde pot afla. Va multumesc,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta doctorul si nu iti fie teama dar sa nu mananci inainte de operatie trebuie sa mananci cu 5 ore inainte.Mai bine asculta
.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Operatia se numeste Drilling ovarian si s-a observat, ca facuta la paciente atent selectionate, care chiar au nevoie de ea, creste sansa de a ramane insarcinata cu 80%. Totusi, inainte de ate opera, mai consulta un ginecolog pentru a doua opinie.