| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va povestesc situatia mea, in speranta obtinerii unor sfaturi... Nu demult, prietenul cel mai bun (din copilarie) mi-a marturisit ca ma place. Am ramas uimita. Eu il iubesc ca pe un prieten, un foarte bun prieten. Cum pot sa fac sa nu-l ranesc? Mi se pare o situatie dificila. Numai bine!winking

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hey, nu exagera, el doar te place si e normal, din moment ce aveti o prietenie frumoasa.

Pur si simplu, spune-i ca tu nu simti nimic romantic pentru el.Va intelege!

| Razvan a răspuns:

Cam asa am patit si eu mai demult cu Stef.Intre noi era o comunicare excelenta si asta ne-a salvat relatia. I-am spus in fata ca nu il plac, desi fara sa exagerez e un baiat frumos in adevaratul sens al cuvantului. Dar de ce sa pierd un om de o asemenea valoare facandu-mi-l iubit? El a inteles asta chiar daca a avut tendinta sa se departeze de mine. L-am luat de mana si l-am readus langa mine. Vremuri buneday dreaming

| Ирина19 a răspuns:

Vorbeste cu el si zii ca tii la el f mult doar ca pe un prieten, si nu ai vrea ca sa o distrugeti, in majoritatea cazurilor daca prietenii incep sa au o relatie serioasa dupa aia nu mai ramine ceea ce ce a fost mai inainte. Te va intelege daca e un prieten adevarat!

| baru a răspuns:

Sall. Adevarul mai devreme sau mai tarziu va iesi la lumina. Daca el este un baiat bun, nu merita sa-ti bati joc de el. Spune-i frumos despre ce este vorba, si sigur te va intelege. Este foarte simplu, si elegant. In acest fel vei da dovada de maturitate si demnitate. Consider ca acest baiat merita atat lucru din partea ta. Fi o fata corecta, si vei avea numai de castigat. Pa

| shtephie a răspuns:

Spune-i exact ceea ce simti, ca-l iubesti ca pe un prieten. Nu te combina cu cineva daca nu-l placi!

| cOnTexT a răspuns:

E destul de simplu, mereu se intampla ca o prietenie lunga sa se transforme intr o relatie happy, sau cel putin unul dintre prieteni sa dezvolte mai mult decat o simpla
prietenie! Voi fetele faceti mereu greseala sa va uitati la cine nu va iubeste, iar pe cine va iubeste sa ignorati, sau nici macar sa nu ii dati o sansa, asa sunteti voi! Daca chiar nu iti place de el, nu are rost sa te implici intr o relatie, mai bine te implici intr o relatie cu un tip care il cunosti de o saptamana doar pentru ca are ochii albastrii si ca e brunet (doar un exemplu)? Ca sa fii cu cineva in primul rand trebuie sa fiti prieteniwinking chiar cei mai buni.

Bafta

| Andru1996 a răspuns:

Simplu...combinate cu elwinking ce o sa pierziwinking daca relatia nu va merge va intra din nou intre voi sentimentul acela de prietenie crede-mawinkingwinking da'i o sansa

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Spune-i exact ceea ce simti, ca-l iubesti ca pe un prieten.
Nu te combina cu cineva daca nu-l placi!
Va intelege pana la urma.

| Serenity_3531 a răspuns:

Nici nu ma gandeam sa-l ranesc, cuplandu-ma cu el, asa "de chestie"... Dar cum o sa-l mai pot privi, cand stiu cand el nustreste altfel de sentimente pentru mine? Situatia a fost tulburata...

| Serenity_3531 a răspuns:

@PreaSeXyCaSaFiuLight de ce spui "asa suntem noi, fetele" cand si tu faci parte din aceeasi categorie? Ai dreptate in privinta faptului ca persoana care tine la noi, e aici, aproape. Dar facem greseala sa tindem spre "taramuri indepartate" laughing