| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va spun ca m-am despartit de prietenul meu acum 5-6 luni.De atunci am mai vorbit de cateva ori, insa eu tot nu am reusit sa-l uit.Inca ma gandesc la el, la tot ce a fost, dar nu-l pot uita pentru ca in fiecare zi il vad.Nu stiu daca si el ma mai place, dar tot ce pot sa va spun este ca la scoala se baga in seama cu mine sau se da pe langa mine.Va rog spuneti-mi ce sa fac?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca te mai place faci ce rezi tu ca e mai bine.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic sa privesti in viitor si sa traiesti in prezent.Trecutul e trecut si acolo trebuie sa ramana.

Nostalgia ta iti aduce numai suferinta si nu merita sa dezgropi amintiri dureroase si care nu isi mai au rostul.

Tu vrei dragoste, vrei un iubit pe placul tau, o relatie serioasa...lasa-l pe fostul, care ti-a dovedit ca nu se potriveste in tipar (indiferent a cui a fost decizia) si priveste in jur, ca gasesti ''bunaciuni'' la tot pasulhee hee.

Traieste-ti viata si nu mai plange dupa ceva ce a fost.Viseaza la ceea ce o sa fie!happy
Bafta!

| fedot a răspuns:

E si ceva normal sa il mai placi, cel putin dai de inteles ca l'ai iubit cu adevarat.
Nu oricine are "darul" de a iubi pur, de a darui toata dragostea celeilalte persoane.Ar trebui sa se bucure ca il iubesti, ca esti gata sa fii cu el.Ar trebui sa'i dai de inteles, sau sa'i spui in fata ca il mai placi.