| Nextone a întrebat:

Vreau sa va zic o faza care mi-a facut-o iubitul meu acum o ora, sa vad voi ce parere aveti.El a venit azi de la Cluj si trebuia sa ne vedem.Ma suna si imi zince ca merge cu un prieten cu masina(prietenului) sa il ia pe alt prieten si sa il duca acasa dupa care ne vedem.Deci s-a dus cu prietenul respectiv doar ca sa ii tina de urat in masina...Nu vad ce legatura avea sa mearga.Acum eu tot stau si astept ca proa***sta pentru ca acel preiten intarzie. Dupa care sigur o sa vina si o sa ma intrebe de ce sunt nervoasa si de ce nu am chef de el.Nu vi se pare normal ca dupa ce am tot stat sa astpet dupa el sa imi pierd rabdarea si sa nu mai am chef de el?(tin sa mentionez c anul era asa important sa mearga, doar nu a mers el cu masina si a mers doar asa sa ii tina companie prietenului). Multumesc!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te lasa amarata de ceva atat de minor. e doar o intarziere care nu e din vina lui, nu astepti ca proasta, ci astepti ca o iubita normala si intelegatoare. Nu exista nici un motiv sa-ti pierzi cheful sau sa strici seara pentru ceva atat de nesemnificativ. E frumos ca prietenul tau are prieteni si nu vad ce mare tragedie s-a intamplat, daca a intarziat cateva ore. Fii mai calma, iti strici seara pentru ceva absolut minor si care nici macar nu e vina prietenului tau. daca il iubesti, il astepti cu aceeasi dragoste si cateva ore in plus, ca nu moare nimeni dintr-atata lucru.

| Ycu a răspuns:

Ai dat dovada de fatalism feminin.

| Șurubelniță a răspuns:

Ai de capul meu! Pai da-o incolo de treaba, ce vrei? Sa fii centrul universului lui? Doar tu sa existi pentru el? Sa renunte la tot : familie, prieteni, cunostinte doar ca sa fie alaturi de tine?
Pai hai sa-ti zic ceva : daca vrei sa nu-l pierzi, atunci inceteaza sa mai exagerezi pentru niste chestii marunte.
Si ce a fost asa de rau ca s-a dus cu prietenul? Pana la urma a venit la tine.
Nu mai fi asa geloasa si posesiva ca asta o sa duca la sfarsitul relatiei tale.
Fii mai intelegatoare! Ca doar nu te-o inselat, nici nu te-a jignit.
Vrei sa ai o relatie serioasa cu el si sa nu ajungi sa ti se dea papucii din senin? Revizuieste-ti comportamentul, nu te mai enerva din toate nimicurile si atunci o sa fie totul ok.

| Rrr18 a răspuns:

Sa ii fie rusine, atat am avut de spus.

PS: Prin lucruri aparent marunte observi cat de mult te iubeste oh go on

| DominiqueJeSuis a răspuns:

Exagerezi,este adevarat ca a fost putin urat ce a facut dar nu este ceva de care sa te enervezi si nici nu e un semn de cat de mult te mai iubeste.Asa e cu prietenii, nu trebuie sa aiba un rost anume sa mai petreci cv timp cu ei.Baietilor nu le plac sa fiu tinuti in lesa, incep sa se simta stresati si asta dauneaza relatiiei.Incearca sa ai mai multa incredere in el.Acuma na inteleg ca esti frustrata si vrei sa fi consolata, e normal dar fal sa inteleaga unde a gresit ca baietii astia sunt mai densi si nu inteleg de ce te superi xD.