| ing3rd3mon4u a întrebat:

vreau si eu o parere, un sfat. Nustiu ce sa fac.sad...
L'am convins pe prietenul meu ca relatia merge, sa numai gandeasca negativ. Dar am sentimentul ca se preface si stiu ca ii este greu ca este o relatie la distanta, avem 9 luni impreuna.
Ce pot sa fac ca sa ma conving in totalitate ca el este bine si ca nu este nici un fel de proba sa ma puna la incercare?sad Help plss.

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Acum ca vin sarbatorile ar trebui ca tot timpul sa il dedici lui si prin prezenta ta langa el sa ii arati ca totusi SE POATE! happy

Cu alte cuvinte... dunte la el sau el sa vina la tine si sa petreceti mai mult timp impreuna big grin

3 răspunsuri:
| ing3rd3mon4u explică:

Cand am zis ca l'am convins ca relatia merge m-am referit la faptul ca nu are de ce sa se gandeasca negativ ca putem gasi solutii...

| kaylla a răspuns:

Nu trebuie sa-l convingi tu ca relatia merge! Poate el simte ca ceva nu e ok sau poate ca dragostea pe care o simtea s-a mai diminuat! Daca simti ca se preface, ca sentimentele lui nu sunt sincere, ar trebui sa purtati o discutie si sa vedeti ce anume va doriti fiecare de la viitor si daca va doriti un viitor impreuna! Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat