| Byya a întrebat:

Vreau si eu un sfat stiu ca suna penibil dar... Sunt o fata de 13 ani si stau cu un baiat de 16 baiatul asta a stat cu aproximativ toate fetele care le cunosc dar chestia e ca, cu ele n-a stat mai mult de 2 saptamana maxim. Cu mine e de 3 luni de zile si spune ca ma iubeste toate prietenele mele au spus cum se afiseaza cu mine in public, le vorbeste prietenilor lui de mine si nu exista zi sa nu-mi spuna te iubesc ele au spus ca ma iubeste el tot la fel si eu simt ca ma iubeste dar de 3 saptamani imi spune sa ne culcam...stiti voi la ce ma refer si eu i-am spus ca "nu, sunt prea mica mai asteptam un an " si asa in continuuu nu stiu ce sa fac voi ce-ati face? va rog:X:Xfunditaaa

5 răspunsuri:
| anamariaiuliana a răspuns:

Uite eu am 14 ca sa fiu sincera sa te culci cu el ar fi o prostie plus parinti crede-ma ca stiu si eu din astea
dar ii spui asa ca daca ma iubesti cum zici tu asteapta-ma macar pana la 14 jum (eu nici acum n-as face asa ceva decat cand o sa fie cu cineva special pe la vreo 16 minim)daca te asteapta inseama ca te iubeste cu adv daca se raceste. inseamna ca asta a vrut. gandeste-te si tu
eu ti-am zis care e pararea mea dar mai departe faci doar ce simti :X

| bagabontuldinurca a răspuns:

Sal lasi.el sta cu tine doar de interes...e treaba ta daca o faci de acum sau nu.dar mai tarziu o sa-ti para rau daca o sa o faci acum.winking... funda?smug

| IOANAio9 a răspuns:

Fara suparare, nu vreau sa te superi pe mine, dar e clar de ce a stat el atat de mult cu tine si iti spune ca te iubeste...chiar nu ti-ai dat seama? vrea sa se culce cu tine! si profita de faptul ca esti mai mica decat el si crede ca poate sa te manipuleze, eu zic sa nu te iei dupa el si sa faci marea prostie si sa te culci cu el si chiar si tu ai zis ca esti mica.eu zic sa te gandesti mult la ce ti-am zis si sa nu faci vreo prostie dupa care sa regreti...k daca el se culca acum cu tine dupa, o sa te lase balta.

| oanacristiana a răspuns:

Mda...mie mi se pare ca si la 14 ani esti prea micawinking (eu am 15)dupa parerea mea mai ai de asteptat, daca vrei sa-ti fie bine, macar 2-3 ani. Daca tine la tine cu adevarat intekege, dar daca nu oh go on dai jetwinking

| xAmber a răspuns:

Parerea mea este sa il refuzi. Ai 13 ani. mi se pare ca esti mult prea tanara pentru a-ti incepe viata sexuala de acum. straight faceProbabil ca nu cunosti riscurile, facand asta la varsta de 13 ani. Bine, asta este problema ta. dar imagineaza-ti ca el poate doar sa profite de tine. Chiar tu ai scris ca a stat cu mai multe fete. Ce te face sa crezi ca tu vei fi singura de acum inainte? happy
In concluzie, spune-i sa-si puna poftele in cui, iar tu vezi-ti linistita de copilaria ta. ^^