| TheUndertaker a întrebat:

am 13 ani si as avea o intrebare! Acum o luna eram in camera cu o fata si am inceput sa ne pupam, de la pupat am inceput sa o dezbrac de bluza si pe urma de pantaloni si de cat un pic am stat goi (ca pe urma ne-am pus chilotzii innapoi pe noi ca nea fost rusine) dar nu am facut nimic, nici-un contact sexul! Decat m-am jucat cu sanii iei si i-am mai pus mana sub burtica, atat! Asadar si prin U mare, s-a intamplat ceva? Adica care este diferenta intre dragoste si sex? Sex stiu, dar la dragoste ce se intampla, e acelasi lucru numai cu o alta denumire? Vreau raspunsuri de la mame sau dati care sunt seriosi si poate sa imi explice! Multumesc ca matzi ascultat si astept un raspuns sau mai multe raspunsuri de la voi. multumesc, si, buna ziua... Stiu ca nu va vine sa credeti ce am scris, dar acum este secolul vitezei si nu mai asteptam pana la 18 ani (cum era normal).

Răspuns Câştigător
| alexandraMD a răspuns:

Dragoste faci cu persoana pe care o iubesti.Asa se zice, desi in definitiv este acelasi lucru. Ceea ce ati facut voi se numeste petting(Sa va uitati in ochi, sa va tineti de maini si sa va sarutati - la un moment dat devine plictisitor si doriti mai mult. Petting este termenul englezesc pentru alintat, giugiulit, pipait, pupacit. Aproape toti baietii si toate fetele sunt curiosi sa decopere corpul sexului opus. Cum se simte, care sunt diferentele? Cand nevoia de sex se trezeste, cautati apropierea unui/unei baiat/fete, mai ales din punct de vedere corporal. Petting-ul este o buna posibilitate de a cunoaste corpul si zonele erogene ale celuilalt - primul pas pe taramul necunoscut al eroticii. Bucurati-va si savurati fiecare moment cand va atingeti, mangaiati si alintati partenerul.)
Sper ca ti-a fost de foloshappy

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

La 13 ani nu stiam nici ce e sex nici dragoste.laughing si tu deja treci la actiune. bucurate de copilarie ca anii asta nu or sa mai vinawinking
dragoste faci cu persoana pe care o iubesti. atunci cand faci dragoste sunt implicate si sentimentele nu doar placerea.winking
oricum faci cum consideri tu ca e mai bine. desi la varsta ta nu prea sti sa faci o astfel de diferenta dupa cum se vede. bafta :*

| Liquify a răspuns:

Criticile nu isi au nici un rost pentru ca faptul e deja consumat. El nu a intrebat daca este bine ce urmeaza sa faca... A intrebat care e diferenta dintre a face dragoste si a face sex. Si alexandra i-a raspuns cu exact ceea ce trebuie sa stie[ii dau dreptate merita funda]. Daca vi s-a facut rusine asta inseamna doar ca nu sunteti pregatiti sa treceti mai departe. Ati experimentat doar. Asta nu inseamna ca iti distrugi viata cum cred altii pe aici oh go on.

| JustMe_7096 a răspuns:

E baiaaat! nu inteleg de ce isi distruge viata?raised eyebrows daca ar fi fost fata as mai fi zis dar...oh go on ca de obicei nu va puteti abtine din criticatstraight face

| d3utzzu a răspuns:

Stai linistit ca nu a ramas gravida.si eu am 14 ani si am experienta...lasai pe cei care nu dau atentie si isi bat joc. Dragostea este atunci cand va sarutati,imbratisati, mangaiati.iar sexul este actul in care pui in practica diferite pozitii si ii introduci penisul in vagin, dar si actul in care va oferiti unul altuia placeri... FUNDA TE ROG?

| TheUndertaker explică:

Multumesc de raspunsurile bune si alea mai putin bune!

| RedBullX a răspuns:

Daca nu vrei sa mai astepti du-te frate pe centura, distruge-ti viata cu alea de pe acolo.
Eu cand eram ca tine eram cu gandu' la scoala nici decum la sex.

| buffymuff a răspuns:

Draostea nu prea mai exista in ziua de azi, desi e un sentiment extraordinar, cand vezi acea persoana iti vine sa o saruti, plangi pentru ca nu poti sa o simti langa tine, deci dragoste=sex ca un cuvant dar nu si ca sentiment