| Innamya a întrebat:

Buna ziua, am burta tare și umflată, nu am avut contact sexual, menstruația mi s-a dereglat.Ce poate fi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Menstruatia ta este de tip NEREGULAT - asadarvine cand vrea ea, nefiind vorba de nici o dereglare sau intarziere.

2. Burta tare si umflata este de la mancarea care ti-a produs gaze si disconfort - bea 2 cani de ceai de plante, cat mai fierbinte posibil si vei elimina gazele (basnicinile).
Iar pe viitor evita sa mai mananci ce ia mancat ieri si ti-a produs imbalonarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am mai explicat acest lucru si la intrebarile trecute si dar vad ca ignori rapusnurile noastre, continand sa vii cu aceleasi intrebari.

Nu mai manca: cartofi, fasole, varza, mazare si nu mai bea sucuri si lapte ca acestea te imbaloneaza si te umfla in burta!

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Are doar 14 ani. Cred ca nu vrea sa inteleaga.