| teiubescana a întrebat:

am fost astazi la doctor si mi-a prescris niste ovule pentru ca am o secretie urat mirositoare.iar asistenta de acolo mi-a spus ca s-ar putea ca si asta sa fie cauza pentru care sa nu raman insarcinata, ca acea secretie sa omoare spermatozoizii.este adevarat?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te increde asa mult in ce ti a zis asistenta, poate o fi ceva adevar aici dar probabil numai pe o perioada scurta de timp, oricum pentru asta ar trebui sa te protejezi daca faci sex, ca apoi sa nu te trezesti cu un mic bebe

| teiubescana explică (pentru mona):

Pai tocmai asta este ca eu vreau un bebe...

| mona a răspuns (pentru teiubescana):

Aaaaa nu stiu ce sa zic dar sincer nu prea cred ca ovulele respective sunt valabile si pentru contraceptie, nu am mai auzit inca asa ceva pana acum, si eu am facut de 2 ori tratamente cu ovule, ultimu chiar cand eram gravida, daca iti doresti bebe....iti doresc sa -l ai cat de curand!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai, ai mai multa incredere in necunoscuti de cat in medici?!