| anonim_4396 a întrebat:

am ineput sa iau anticonceptionale diane35 de prin luna martie si am slabit foarte mult, nu stiu de ce.ar trebui sa schimb anticonceptionalele?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu ginecologul care ti le-a prescris. Si, pornind de aici sa-ti faci un set serios de analize si un consult endocrinologic.

Abh
| Abh a răspuns:

Fa-ti un consult la medicul de familie, cere-i sa-ti indice analize complete. Apoi mergi la un ginecolog.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Mergi la medicul care ti le-a dat pentru a vedea exact cauza.Eu am folosit diane 35 si mi-am pastrat greutatea, oricum din cate am observat aceste anticonceptionale nu ingrasa asa mult(pentru ca de obicei ele ingrasa). Ar fi bine sa nu le mai iei o perioada si sa vezi daca apare vreo diferenta, asta in cazul in care nu mai vrei sa mergi la doctor.

| teiubescana a răspuns:

Da, dar pe prospect scrie ca iti taie pofta de mancare.