| Sophia1989 a întrebat:

Am luat Escapelle la 12 ore dupa contact. Au trecut 8 zile si efectele secundare au fost doar dureri de burta, stare de oboseala iar acum in ziua a 8-a ma dor mameloanele. Este posibila o sarcina daca am luat pastila doar dupa 12 ore?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu pe prospect ce ai citit?
Sindrom premenstrual și poți face și un test de sarcină.
Pe viitor folosește prezervativul, pilula de urgență nu se adminstrează mai mul de două ori pe an, de aceea nu trebuie să o faci o metodă contraceptivă permanentă.
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| WhiteLover a răspuns:

Pai e putin cam repede sa ai simtome de sarcina, le poti avea si de la medicament.nu stiu sa iti raspund daca e vorba de o sarcina pentru ca fiecare organism raspunde diferit, o prietena a ramas insarcinata cu pastila de a doua zi luata.deci cel mai simplu ar fi sa iei un test de sarcina, cel mai ieftin e 3 lei si sa te convingi. daca a trecut o saptamana e bine, o sa ai un rezultat concret, dar e de preferat sa il faci cu urina de dimineata. sper ca te-am ajutat happy