| Mirela347 a întrebat:

Bună ziua! Am o întrebare și nu vreau răspunsuri răutăcioase, vă rog frumos.
Am 21 de ani, acum 2 zile a venit un băiat la mine, ne-a cam luat valul( săruturi, atingeri) până am ajuns să nu mai avem haine pe noi, când să ajungem în punctul culminat( să zic așa), am spus stop, fiindcă eu nu am mai făcut-o niciodată și am simțit că mă doare destul de tare( deci penetrarea a avut loc de doua ori, o data mai tare și încă una mai superficial).
A doua zi( adică ieri) am observat o mică sângerare plus disconfort în zona de jos.
Prima întrebare( stupida de fel, dar vreau o părere ) bănuiesc că nu mai sunt virgina, adică dacă a apărut sângerarea himenul s-a rupt)?
A doua întrebare: menționez că nu am avut protecție si totuși dacă a avut loc penetrarea( chiar dacă doar o singura data pana la capăt) există șanse să rămân însărcinată plus că am observat că p* nisul lui era umed?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar nici virgina nu mai esti, daca a penetrat o singura daca nu stii daca ti-a rupt himenul, dar de la el ai acel discomfort, fie ca e rupt fie ca nu, si sangerarea tot de la el este. Vei stii cand ai himenul rupt urmatoare dati cand ai contact sexual, daca intr-adevar s-a rupt de tot, dupa vindecarea lui nu vei mai avea dureri cand te penetreaza.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ac nu mai esti virgina, aia este clar pentru toata lumea, odata ce ai avut sex cu penetrare si chiar deflorarea (dezvirginarae) s-a produs, fiindca ai sangerat de la himenul rupt.

Pacat ca nu ai facut sex protejat, fiindca pe langa o posibila sarcina ai putea lua si toate bolile cu transmitere sexuala pe care acel baiat le are, fiindca obisnuieste sa faca sex neprotejat, deci sanse mari sa fie infectat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Himenul este deja perforat la majoritatea fetelor, altfel nu ar avea pe unde sa se scurga lichidele specifice. Exista mai multe feluri si toate sunt diferite. https://as1.ftcdn.net/......zf8JiD.jpg
El doar se intinde ca un elastic.Sangerarea e cel mai probabil cauzata de ranile provocate peretilor vaginali.

https://gyneco.md/tipuri-de-himen/

Da, exista sanse de sarcina daca lichidul preejaculator continea sperma : https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

Folositi prezervativ data viitoare! Asa e cel mai responsabil, deci fii cu capul pe umeri deoarece pe baieti ii doare undeva in caz de ce e mai rau.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă erai în perioada fertila, este posibil sa ramai gravida.

| Marius22222222222 a răspuns:

Insarcinata nu esti sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai rămas însărcinată.