| AndreeaTanase2000 a întrebat:

Buna ziua, am o intrebare si va rog frumos, daca puteti sa imi oferiti cateva raspunsuri. Va multumesc mult!

Daca fac dragoste neprotejata cu sotul meu, nu doresc sa iau contraceptive sau altceva, dar sotul meu nu ejaculeaza in vagin si o scoate cand se apropie momentul sa ii vina si pe urma merge la baie si urineaza si face dus bine, dupa continuam din nou sa facem dragoste nerotejata, pot sa raman gravida sau nu, daca el nu ejaculeaza in interior si bineinteles dupa fiecare ejaculare merge sa urineze si se spala bine si pe urma continuam.

Pot face sex neprotejat fara ejaculare cu sotul meu in orice moment al zilei sau in orice perioada? Sau nu am voie sa fac cu 2 saptamani inainte sa imi vina menstruatia ca sunt acele perioade fertile, va rog sa ma lamuriti.

Astept raspunsurile dvs cu detalii complete daca este printre utilizatori si un medic, va rog frumos

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind maritata cu sotul tau ai voie sa faci sex neprotejat, cand va doriti voi, fara sa-ti pese de perioada fertila sau nu.
Nu vad de ce-ti creezi atata stres, odata ce AVETI voie sa faceti ce vreti.

PS Pe acest forum NU sunt medici si sfaturile sunt date de experinta proprie sau de pe internet.
Daca doriti sfaturi de la medic, mergeti la orice cabinet ginecologic sau de planificare familiala si veti primi sfaturi adecvate.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ce familie aveți doamnă? Ce faceți nu e dragoste deloc. E doar o amăgire. Dragoste este când se respectă cei 3 pași: preludiu, ludiu și postludiu.
Ori ce faceți e doar o joacă, o acuplare, nimic altceva!
La cât stres duceți, nu rămâneți gravidă! E ceva neobișnuit, o bagă, o scoate, o termină la baie, o spală, iar o luați de la capăt! Ce înseamnă asta?

| dullcat a răspuns:

Buna.Metoda retragerii inainte de ejaculare nu e eficienta si da, exista riscul de sarcina.
De citit https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

Iar perioada fertila se calculeaza atunci cand ciclul este regulat.O femeie trebuie sa tina evidenta ciclului ei.

https://www.medicover.ro/calculator-fertilitate/

De citit https://www.euromaterna.ro/......ovulatiei/

| Sistemulxxl a răspuns:

Ce cuplu alcatuiti voi doi? Si dragoste faceti cu frica. Sau sunteti 2 amanti casatoriti?