| Biancavalentina282827282 a întrebat:

Bună ziua! Am o nelămurire și aș vrea să mă ajutați. Menstruatia mi-a venit pe data de 19 iulie ( așa cum indica și calendarul), problema este că a fost o menstruație redusă cantitativ, dar am avut dureri înainte să îmi vină destul de mari, iar menstruația avea culoarea obișnuită, mai mult în curgea când mergeam la toaletă dar pe absorbant nu curgea ca lunile trecute. Sexul a fost doar protejat cu prezervativ, iar de fiecare dacă ejacularea se producea în exterior, deci ma gândesc că o sarcină este exclusă. Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Sarcina în mod clar este exclusă, dacă ai folosit prezervativul. Poate a fost o menstruatie mai redusă cantitativ, se mai întâmplă, fără un motiv anume, oricum sarcină nu e, deci nu îți face griji.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Menstruatia poate veni diferit uneori, cantitativ sau ca durata, asta se intampla tuturor femeilor in decursul veitii.
In ce priveste sexul, daca a fost protejat intotdeauna, fara sa va jucati chiar si pentru 1 secunda fara prezervativ, atunci nu exista risc de sarcina.

| Biancavalentina282827282 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc de răspuns! Nu ne-am jucat niciodată fără prezervativ, nu ne-am atins unul de altul cât timp el nu avea prezervativ.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este exclus sa fii gravida.