| ncs18 a întrebat:

Am o problema. Am facut sex neprotejat cu o fata, de 3 ori in aceeasi zi si vreau sa fiu sigur ca nu va interveni vreo sarcina neplacuta. Ea spune ca va trebui sa ii vina ciclul pe 10, luna aceasta. Nu as pune-o sa ia pastila de a doua zi (din cate stiu pastila se ia in primele 72 ore). Dar daca nu ii vine ciclul pe 10, adica peste 4 zile, ce as putea sa mai fac dupa aceea? Va multumesc!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca au trecut cele 72 de ore si nu mai poate lua pastila atunci mai ramane sa speri ca ii va veni ciclul, daca nu...mai ramane intreruperea de sarcina [in 10 daca nu-i vine sa isi faca un test de sarcina]

| Alexandru0007 a răspuns:

Poti sa fii fericithappy sau, poti fi fara griji. daca ti-ai dat drumul afara din ea

| Azµre a răspuns:

Să pună mâna pe pastilă acum cât mai poate... va fi prea târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza pasii de mai jos si o sa mearga bine
1. Schimba-ti numele
2. Fa-ti operatii estetice
3. Pleaca din oras sau din tara
4. Acum toate o sa se rezolve!
Funda?

| ncs18 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca m ar lasa parintii..am sa le spun totusi si situatia asta

| MiruD a răspuns:

Avort. Alta solutie nu mai are. Si de acum inainte foloseste prezervativul. Te fereste de multe probleme.winking

| Liliana1981 a răspuns:

Tu nimic...ea va trebui sa faca.

| crissa20 a răspuns:

Avort sau pensie alimentaralaughing

| Katczinsky a răspuns (pentru crissa20):

Foarte original! laughing Mi-a placut! Dar sa stii ca exista un sambure de adevar in ceea ce zici tu. big grin

| darius1001 a răspuns:

Tia placut sa dai din craci acum leagana si taci.

| ncs18 explică:

Mai concret. Daca nu ii vine ciclul, ce urmeaza sa faca?

| rucsiiixPikachu a răspuns (pentru ncs18):

Păăii e posibil să "apară" un parazit care să semene cu voi laughing.