| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de doi ani de zile, eu am 20 de ani, prietenul meu 21. Eu sunt o persoana geloasa,iubitul meu e foarte prietenos si sociabil cu toata lumea(acum un an si ceva am mai gasit conversatii intre el si o fata,cj glumite,urmand dupa ce m am certat cu el urat,acesta sa fie cateva zile cu fata aceasta.) noi ne am impacat,mi a cerut sa am incredere,ca ma iubeste. Acum practic ne am luat 'viata in maini',el s a angajat de cateva zile. El este foarte incantat de noul lui loc de munca si de doua colege cu care se intelege foarte bune! Petrece mult timp la munca,si pe mine nu ma suna,nu imi da un semn,nimic. Desi el iese on pauze cu ele si ar avea timp sa o faca,i am spus gelozia mea si el s a suparat,a spis ca eu asa sunt mereu si ca vreau sa il tin in lesa,ba chiar a inceput sa ma tachineze ca cine stie ce face cu ele,ca sunt de aceasi varsta etc. Nu stiu ce sa fac cu gelozia mea,mi se pare dubios ca iese in pauze dar nu imi da un telefon cum facea deobicei. Totusi,stiu ca nu fac bine cu gelozia, dar nu ma pot abtine
. as dori niste sfaturi si pareri. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ai toate motivele sa fii geloasa, deoarece este normal sa fii asa din moment ce il iubesti si el te ignora, petrecand timpul cu colegele la munca si in pauze. Prietena mea este super geloasa si chiar nu-i dau motive, gaseste ea un motiv in orice fac, deci tu esti ok, vorbeste cu iubitul tau serios despre chestia asta, spune-i ca te deranjeaza si rezolvati problema. daca nu se rezolva, stii tu ce este cel mai bine de facut. Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E decizia ta dacă rămâi sau pleci.Tu ştii mai bine dacă merită.

| baru a răspuns:

Da,,,este greu. De gelozie, nu scapi, este o....boala! Indiferent ce vei face, nu vei scapa ...scz!

| mont a răspuns:

Discuta cu el si incearca sa iti controlezi gelozia asta extreme. Nu e ok si risti sa il pierzi. Poate tocmai de aia nici nu te suna in pauze ca stie ca l-ai lua la intrebari. Tu nu ai amici baieti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa numele de utilizator, dupa ce iti raspund sa nu uit sa te bag la ignore.Asa.Ce ziceai...daa, ca esti posesiva, creepy, stalkeritza.Wow, e grav, din moment ce el are ocupatie iar tu nu prea.
Eu zic sa nu-i mai citesti mesajele private, ca de asta se numesc asa. Daca n-ai incredere eu stiu ca nu e bine sa-l chinui pe altul.Fa si tu ca Johnny walker...hai pa.
P.S. cand ai timp, da-mi sa citesc si eu mesajele alea.Iti dau si eu ca aseara a lesinat si i-am copiat mesajele din arhive. happy

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Amuzant cat de mult ma judeci,nu ma cunosti in viata reala. Poate am o ocupatie, dar nu am precizat, nu? Mesajele acelea, cum am spus mai sus, au fost demult. In prezent nu citesc nimic de la el, doar mi se pare putin ciudat ca nu ma suna peste 12 ore.(In alta relatie a inselat) (La alte locuri de munca ne sunam reciproc in pauze. Well, chiar blocheaza ma si nu te chinui sa imi dai o replica.

| cristinela4 a răspuns:

Nu trebuie să fii așa gelosă, și chiar dacă ești nu trebuie să-i arăți. Ține-te în mîini

| Bbybianca26 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să porți o conversație cu el, să-i spui ca ți-e dor să te sune când mai are câte o pauză. Încearcă să îi dai de înțeles ca nu te sună fără să sune a reproș happy Și încearcă să nu mai fi așa geloasă, nu te va ajuta cu nimic!