| geru2014 a întrebat:

am o relatie de vreo 3 luni. la inceput ma suna, ne vedeam totul era ok, ne-am indragostit unu de altu... apoi ea a plecat cu serviciul in alta localitate....de cand e plecata vorbim foarte rar.ea lucreaza zilnic nu prea are timp de vorbit,seara de obicei ii este rau,se simte obosita nu are chef de vorba,dar am o senzatie ca ma evita (la faza ca i se face rau nu cred ca minte,pentru ca a fost operata si a fost si internatata in spital la inceputul relatiei) dar am o senzatie ca ne-am cam departat, sau poate e doar din cauza starii ei, dar stiu cand iti este rau simti nevoiasa vorbesti cu persoana iubita..astept pareri.multumesc

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Greu de dat un raspuns in acest caz. Este prea devreme sa poti trage o concluzie.Incearca sa accepti ca este dificil sa intretii o relatie "oarecum virtuala". Inca este loc de speranta.

| neutrino a răspuns:

Senzatia ta este reala, iar ea incearca sa te refuze in mod politicos, sperand ca tu sa intelegi.

| geru2014 explică (pentru neutrino):

Da e posibil si asta, dar e faza cand vorbeste cu mine vorbeste frumos, imi spune "iubire" "dragule" "pui" si nu pare plictisita, doar ca vorbim putin

| SkyPilot a răspuns:

Se poate sa fie din cauza starii ei proaste. Si eu sunt asa, daca ma simt rau prefer sa ma retrag undeva si sa fac sa imi fie bine, nu am chef sa ma vada partenera in starea respectiva.
Din pacate o relatie la distanta este foarte greu de intretinut, daca nu va puteti intalni fata in fata macar la o saptamana ma tem ca intr-adevar va veti indeparta unul de celalalt.