| Bdggwgcdacwhbegysgvg a întrebat:

Bună ziua, am o situație mai speciala, mă hărțuieste o fufă pe care a f****-o prietenul meu cu mult timp in urmă și nu mă lasă în pace. Efectiv unde mă vede începe să se bage în seamă și să îmi zică chestii să mă despartă de el că stie unde stam și să plec că ea il iubeste că a fost primul ei barbat care a fututo si chestii chiar dacă si pentru mine e la fel( noi locuim împreună si ne intelegem super ok) ne-am mutat de unde locuiam, iar ea din obsesia ei s-a mutat unde am stat noi...
Un mic exemplu ar fi luni: efectiv eram într-un mijloc de transport și vine la mine și îmi spune,, te-am văzut, o zi bună să ai" într-un ton amenințor la care comentează una care a văzut întâmplarea și îmi zice că dacă o cunosc că a fost ciudată rău faza... efectiv îs speriată pe chestia asta, el îmi zice să nu o bag în seamă și l-am pus să își schimbe numărul, eu știu numele ei, oare mă pot duce la politie să îi fac plângere?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vine la mine și îmi spune,, te-am văzut, o zi bună să ai"... oare mă pot duce la politie să îi fac plângere?"

sigur că poți dar eu cred că o să iei amendă pentru... invenții fictive

| wildthing a răspuns:

Daca tu simti ca pericolul e real, te poti duce sa le expui situatia si sa-i intrebi ce-i de facut in aceasta situatie.