| 691cosmin691 a întrebat:

Buna ziua, am si eu 2 intrebari despre reproducere daca se poate.
1) Poti ramane gravida daca ambii parteneri sunt excitati, se saruta dar sunt imbracati si stau unu peste altul, gen baiatul sta pe fata in pozitie de sex (ambii au blugi)?
2) Sperma poate trece prin blugii?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Sperma trebuie să ajungă în vagin nu la intrarea în vagin. Repet, deci nu.

| Floridori a răspuns:

Sperma poate patrunde prin material textil, dar in conditiile pe care le-ai descris NU se poate forma o sarcina.
Pentru posibilitatea formarii unei sarcini trebuiesc indeplinite urmatoarele conditii:
1) femeia sa fie in perioada fertila a ciclului menstrual;
2) sperma sa ajunga in interiorul vaginului.

Pe viitor, ar fi bine sa ai in vedere o mai buna informare in ceea ce priveste viata sexuala, riscurile pe care le implica (inclusiv BTS) si cum si mai ales cand se poate forma o sarcina.
Numai bine!