| Eu271 a întrebat:

Buna ziua am și eu nelămurire
Am fost părăsit de iubita nu mai am nici prieteni am stări de frica ca nu imi mai găsesc o fata care sa ma iubească am stări de tristete de plâns
Toții prieteni m au părăsit
Nu stiu ce sa fac????????

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Este normal sa te simti trist si deprimat dupa ce ai fost parasit de iubita ta si ai pierdut contactul cu prietenii, dar este important sa cauti ajutor daca aceste stari persistă sau devin deranjante.

Iata cateva lucruri pe care le poti face pentru a-ti gestiona emotiile si a-ti imbunatati starea de spirit:

1. Vorbeste cu cineva de incredere: Fie ca este vorba de un membru al familiei, de un prieten sau de un specialist, vorbeste cu cineva de incredere despre emotiile tale. Acest lucru poate fi un pas important pentru a te simti mai putin singur si mai suportat.

2. Fa exercitii fizice: Activitatile fizice, cum ar fi mersul pe jos, alergatul sau mersul la sala de fitness, pot ajuta la eliberarea hormonilor fericirii si pot imbunatati starea de spirit.

3. Fa ceea ce iti place: Incearca sa iti gasesti activitati care iti plac si care te ajuta sa te relaxezi, cum ar fi cititul, desenatul sau ascultatul muzicii. Acest lucru poate ajuta la ameliorarea stresului si la imbunatatirea starii de spirit.

4. Ia in considerare sa mergi la terapie: Discutarea problemelor tale cu un specialist poate fi un mod eficient de a-ti gestiona emotiile si de a gasi modalitati de a te simti mai bine.

Sper ca aceste sugestii te vor ajuta sa iti imbunatatesti starea de spirit.

| Eu271 explică (pentru helpforyou):

Și încerc sa imi găsesc o iubita pe rețele de socializare dar nimic
Toții au relații

| Eu271 explică (pentru helpforyou):

Și încerc sa imi găsesc o iubita pe rețele de socializare dar nimic
Toții au relații?

| helpforyou a răspuns (pentru Eu271):

Nu chiar toti au relatii, unii nici macar nu cauta, se simt confortabili singuri.

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Pai cel mai probabil d-asta te-a parasit, ca esti tip anxios si ai nevoie de confirmare, iar puentru ea a insemnat un circ, pentru ca a fost incapabila sa inteleaga de ce ai starea de anxietate / frica de a fi parasit.

E cala caini, daca ti-e frica de ei, vor latra la tine, pentru ca e simt ca tie frica de ei. Asa ca incearca sa infrunti toate aste si sa zici in primul rand ca poti sa treci peste astea, cum multi altii au trecut. Apoi incearca sa-ti spui ca nu trebuie neaparat sa cauti tu, poate te cauta altii pe tine, tu trebuie doar sa strslucesti! Ca sa stralucesti, trebuie sa crezi in tine, in punctele tale forte si sa-ti bagi ceva in trecut. Da, e ok sa inveti din greseli, dar hey, suntem tari, putem invinge!

Nu mai sari la gatu primei persoane aparute, nu mai fi plangacios, arata ca ai fire puternica, nu mai da garda jos asa usor! Ok, e bine sa fii sensbil, vulnerabil, dar nu trebuie sa explodezi in emotii. Nu inseamna ca sa nu le exprimi, dar trebuie sa ti le si controlezi, ce e mult strica.

Fa-ti un pic de ordine in ganduri, s-ar putea ca anumite chestii sa fie dublate, iar cand le povestesti, sau le cantaresti, sa dea cu plus la inventar... mai uita din ele!

Fii mai nepasator la ce se intampla, de ce trebuie mereu sa dam noi socoteala, de ce trebuie safim noi cei care accepta?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tinder

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ai o singura solutie: sa iesi din starea de prosteala in care te afunzi, cautandu-ti singur prieteni si socializand.

| Hyperion7 a răspuns:

Maaaaaan,te agiți prea tare, viața e prea scurtăăăă!
N-ai timp sa observi chestiile de gen, care oricum sunt normale la un moment dat.
Daca ai nevoie sa vorbești cu cineva, lasa-mi te rog un mesaj la mihai. 0121, sunt multe de spus și na.
Asta daca vrei și tu, bineînțeles!

| Goete a răspuns:

Deci problema Ta e ca ai fost parasit de Iubita
Dar Iubita nu te doare de ea nici in fund, vrei una care sa te iubeasca; si problema ta e ca ti-e frica sa nu gasesti una si esti trist si plangi.
Nu ma mira aca te-au lasat "prietenii" - daca ar fi fost adevarati prieteni nu te-ar fi lasat.

Tu cum crezi ca iti gasesti o iubita, plangand si fiind trist sau razand si fiind fericit?
Oare cum "s-ar lipi" de tine?

Bafta