| Tudoritaaa a întrebat:

Buna ziua! Am și eu o întrebare, am ciclu neregulat, luna trecută mi-a venit pe 28 și mi s-a terminat pe 4 iunie,acum pe calendar din acela menstrual îmi spune că trebuia să îmi vina ieri, pe 24, credeți că greșește,îmi este foarte frica deoarece în perioada fertila m-am frecat împreună cu iubitul meu,nu m-a penetrat, menționez că sunt virgina dar îmi este frica sa nu fi lăsat lichid ore ejaculator mai ales că înainte ejaculase, și îmi este foarte frica

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a existat penetrare și ejaculare vaginala nu poți sa ramai gravida.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai femeie, daca stii ca ai ciclu NEREGULAT la ce mai tii un calendar inutil si incorect?
Mai tare te induce in eroare, fiindca ciclurile NEREGULATE nu se pot calcula, estima, aproxima si nici tine vreo aplicateie, fiindca nu exista asa ceva!

| Tudoritaaa explică (pentru Violleta2022):

Pai am crezut că el poate calcula chiar daca îl am neregulat, dar să știți că aveți mare dreptate niciodată nu mi-a venit menstruația după cum zicea el

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tudoritaaa):

Cum poate o aplicatie electrinica sa calculeze ceva ce numeni d epe fata pamantul nu stie?
Tocmai ca un ciclu de tip NREREGULAT este imposibil de calculat, fiindca el vine cand vor hormonii tai din corp, nu cand vrea aplicatia.

De aceea se spune peste tot: NU folositi calculator, NU folositi aplicatii ca NU sunt bune pentru femeile cu ciclul de tip NEREGULAT, fiind imposibil sa calculeze ceva care vine aleator.
Aplicatiile acelea sunt bune numai pentru femeile care au ciclul fixdeoarece acela se succede intotdeauna la fix acelasi numar de zile.

| Miruna333 a răspuns:

Nu ramani de la frecus... fara penetrare. Stai linistita. Intarzie menstruatia din N motive, citeste pe net. Daca iti intarzie, nu esti automat insarcinata

| Madaxo97 a răspuns:

Nu rămâi însărcinată dacă nu a existat penetrare, stai liniștită