| Anonim_4418 a întrebat:

am si eu o intrebare, o teama am facut dragoste neprotejat cu iubitul meu si a iesitt cu cateva secunde inainte sa avarieze eposibil sa fii ramas insarcinata in fiecare luna pana acum mi-a venit pe 17 acum nu inca astept ajutati-ma.multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sunt sanse de sarcina. Intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care a avut loc contactul sexual (daca esti absolut sigura ca nu ejaculat nici macar o picatura minuscula in vagin).
Intarzierea este destul de mare, asa incat poti face un test de sarcina chiar maine cu conditia sa folosesti prima urina de dimineata. Daca iese negativ, mai fa unul vineri dimineata din prima urina de dimineata. Intre timp, fa-ti programare pentru vineri la ginecologul tau si du-te, indiferent de rezultatul celui de-al doilea test.

Abh
| Abh a răspuns:

Fa un test de sarcina la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat sau la 10 zile de intarziere a menstruatiei. Te vei lamuri astfel daca esti sau nu gravida.

| Vizitiul a răspuns:

Iubitul tau avariaza? Ai de ***...

| ramona_4785 a răspuns:

E posibil sa fii racita sau sa ai o dereglare hormonala nu neaparat sa fii insarcinata; am patit si eu mi-a intarziat vreo saptamana si cevasi s-a dovedit ca eram racita; ca sa fii mai sigura fa-ti un test de sarcina cu urina de dimineata iar daca vezi nu vine consulta un medic specialist; asta se poate intampla si din cauza stresului.INcearca sa nu te mai gandesti non stop la asta stiu ca este f greu; aaa. pe mine m-a ajutat foarte mult vinul fiert si nu glumesc am baut seara o cana de vin fiert(lasa-l sa fiarba mai mult decat de obicei )si a doua zi mi-a venit. Incearca si u nu ai nimic de pierdut bafta multa!

| tonyman a răspuns:

Daca a iesit la timp nu poti sa ramai, fiti mai atenti, am patit si eu ceva asemanator

| baTTLe4u a răspuns:

Pai cam da

| necris77 a răspuns:

Tare faza cu avariatu