| vreausastiu80988 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o nelămurire dacă ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscătoare! Ultimul meu contact sexual a fost la începutul lunii, nu am avut vreo complicație pana atunci doar ca de fiecare data am făcut-o neprotejat și nu s-a întâmplat nimic, pana acum când am văzut ca am scurgeri de sânge, nu este ciclu, este altceva. Tot sânge doar ca are o textura mai lichida, mult mai lichida decât ciclu în mod normal și nu are miros. Ce ar putea sa însemne asta? O răceală? Tin sa menționez ca am chist ovarian, s-ar putea întâmpla și din cauza asta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Raceala nu produce scurgeri de sange, asta este clar!
Raceala este un virus care afecteaza sistemul imunitar, nu sistemul reproducator.

Sangerarile vaginale intre menstruatii sunt cauzate de probleme de alta natura, posibil rani pe colul uterin, posibil chisturi ovariene, fibroame uterine sau chiar tumori.
Un control medical la un medic ginecolog, poate elucida cauza lor si cu tratament adecvat te poti vindeca.
Sanatate multa!