| Dallas_Gaby_1996 a întrebat:

am si eu o problema si nu sunt sigura. Luna trecuta trebuia sa-mi vina menstratia pe data de 7 aprilie si nu mi-a venit 2 saptamani. La un moment dat pe data de 27 mi-a venit dar doar 2 zile si mi-a venit mai putin abundent decat de obicei. Prima zi a fost rosie iar seara si a doua zi a fost maronie si dupa aia mi-a trecut. Acum suntem pe 7 si acum 2 zile inainte sa am contactul sexual pe zi am fost sa urinez si cand m-am sters am vazut ceva roz, era ca un lichid roz nu foarte tare dar avea culoare. S-a oprit si la contactul sexual seara a aparut din nou dar nu sa curga pe chiloti doar cand m-am sters cu hartia apoi de curiozitate m-am atins cu hartia mai adanc si atunci am vazut sange rosu foarte putin dar a doua zi n-am avut nimic si nici acum nu mai am nimic. Mentionez ca am facut teste si imi ies negativ, nu stiu ce sa cred, intr-adevar sanii s-au mai ingreunat, nu ma dor dar s-au marit putin si s-au ingreunat, nu stiu, oare sunt insarcinata? Astept raspuns, multumesc.

3 răspunsuri:
| Byuska a răspuns:

Mai așteaptă pana in week-end si vezi daca iti vine ciclul daca nu faci un test de sarcina sau analize de sange?

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii in care si dupa ce a fost efectuat acasa testul de sarcina pe baza urinei, dar al carui rezultat chiar daca a fost NEGATIV este considerat ca fiind incerta sau neconcludenta din cauza acelei menstruatii cu desfasurare atipica/anormala, pentru a determina situatia certa si reala existenta in organismul tau :
In astfel de sitiuatii determinarea rezultatului VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98-99%, se obtine prin testul de sarcina efectuat intr-un laborator de analize medicale pe baza analizei sangvine prin testul beta-hCG. Testul se poate face fara probleme fiindca au trecut suficient de multe zile (10-11) de la data pornirii ultimei menstruatii si a unei perioade de peste 30 de zile de la data intretinerii ultimului act sexual neprotejat. De regula testul beta-hCG pentru a avea rezultatul in proportie de 98-99% valabil si corect daca se efectueaza cel mai devreme cu maxim 2-3 zile inainte de data pornirii menstruatiei moment mult depasit in acest caz. Testul de sarcina beta-hCG este unicul test de sarcina acceptat si recunoscut de orice medic ginecolog. Multa sanatate!

| Dallas_Gaby_1996 explică:

Mentionez ca am si crampe mari la burta ma simt infometata si din cauza asta mieste greata petru ca mi-e foame dar nu pot sa mananc nu ca mi s-ar face rau ca nu mi se face rau sa mananc dar n-am pofta de mancare si mai am cate o data mici intepaturi la ovarul drept doar uneori