| Houselaurie a întrebat:

Am si eu o rugaminte: am sa va povestesc ceva ciudat ce mi s-a intamplat, pe plan sexual si cei care au mai patit sau cred ca stiu despre ce este vorba, sa ma ajute VA ROG FRUMOS
Am 20 de ani, sunt inca virgin. Acu 1, 2 luni am cunoscut o fata, ne-am imprietenit, si am ajuns si in pat cu ea.Am facut preludiu care a constat si in sex oral reciproc, in tot acest timp am stat cu penisul sculat. Dupa ce mi-am pus prezervativul, am introdus penisul in vaginul ei, am facut vreo 5, 6, 7 penetrari, iar apoi penisul a inceput sa mi se culce, si nu am mai avut cum sa continui.In nici un caz nu am ajuns la orgasm, si nici nu mi-am dat drumul. A 2-a zi cand am reluat, preludiu, sex oral, la fel 90% din timp am stat cu penisul in erectie, iar cand sa o penetrez mi se culca.Asa am patit si a 3 si a 4-a oara. Va urma si a 5-a oara si nu stiu care este motivul.
Nu cred ca sunt ipotent din moment ce mi se scoala cand sunt in prezenta ei, daca ne sarutam, etc.
Acu vreo sapt am luat de la farmacie maraton forte, am luat o capsula cu vreo 2 ore inainte sa o chem la mine, faza ca nu a putut sa mai ajunga, si nu am reusit sa vad daca avea sau nu efect e altceva. Intr-adevar se simtea dupa vreo 2 3 ore putin mai tare cand ma masturbam, dar cand terminam, se culca la loc. Eu credeam ca daca iau pastila dupa ce isi face efectul nu mi se mai culca 4 5 ore.Intr-adevar pe prospect scrie ca isi face efectul doar la contact sexual.
Care credeti ca este problema si cum as putea sa o rezolv.Caci sunt si eu in dubii, si nu as vrea sa ma fac iar de ras.

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Hmm. Iti inteleg problema.

Singurul sfat pe care ti-l pot da, este sa incetezi sa te mai masturbezi. Afecteaza foarte mult viata sexuala in cazul unora.
Ce se intampla de fapt... ca "masturbator", te acomodezi cu senzatia aia, iar in momentul in care intalnesti alta senzatie, te inhibi si erectia se pierde...
Mi s-a intamplat si mie. Mie mi se intampla cand schimb femeile. Dureaza putin pana ma acomodez cu noua senzatie.
Oricum, mai rar cu masturbatul. Indiferent ca simti ca explodezi, iesi si plimba-te, nu mai sta la calculator. Daca o sa stai 4-5 zile fara sa te masturbezi, iti garantez eu ca o sa ai o erectie frumoasa si o ejaculare precoce desigur... dar apoi lucrurile o sa revina la normal.

| Houselaurie explică (pentru Ecea):

Multumesc de raspuns, apreciez. DA, am uitat sa specific cum sta treaba cu masturbatul. Pana acum jumatate de an-un an, facand o medie cred ca ma masturbam 1, 2 ori pe sapt. Dar in ultima perioada, am avut si o luna jumatate in care nu m-am masturbat.Deci nu prea ma mai masturbez, si eu ma gandeam ca nu cumva cauza sa fie ca nu ma mai masturbam ca inainte. desi sunt convins ca nu asta e cauza.

8 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate,,preludsiul,,te extenueaza.Incearca penetrarea directa, si daca se intampla la fel, mergi la medicul de familie. Fara jena, orice medic e obisnuit cu probleme de orice natura.

| SunnyDay88 a răspuns:

1.tu nu mai esti virgin asa cum nu mai sunt nici eu de vreo 3 ani incoace tongue!
2. de cat timp te stii cu tipa? eu nu zic ca nu te trage fizic, dar in rest? mo! psihicul omului nu e vreo masinarie sau ceva de genu, iar corpul se intelege f bine cu el. pana una alta mai renunta la masturbare si la sex oral si incearca sa cunosti pe cineva, sa iubesti pe cineva si apoi sa faceti sex. ca vezi tu?! altfel nici prietenul tau nu vrea sa te ajute!

app. termenul medical e impotenta psihogena. studiaz o!

| Houselaurie explică (pentru SunnyDay88):

Da, nu mai sunt virgin. Cu fata ma stiam de vreo luna jumatate, dar intr-adevar nu prea ma mai atrage, nu doar fizic ci felul ei de a fi. Nu prea stie sa faca nimic, are unele obiceiuri proaste, nu ma asculta la lucruri banale, mi-a si zis ca ce ii place la mine sunt banii si ca am grija de ea. Si oricum nu mai vorbesc cu ea, caci DA, nu poate sa ma atraga o astfel de fata.
MULTUMESC DE SFAT, sper sa fie cum spui cu ipotenta, caci altfel nu vad de ce ar fi. iar referitor la masturbat am dat mai sus un raspuns. In ultimul timp ma masturbez foarte rar, o data pe luna cam.
Multumesc inca o data. O zi buna.

| Endrew a răspuns:

Du-te la un medic ginecolog pentru a rezolva problema.
Sau cere ceva pentru potenta la farmacie.

| Lik3BoSS a răspuns (pentru Endrew):

Ce gatu tau sa caute barbatii la ginecolog?

| Endrew a răspuns:

Pai cum vine asta, ai penetrat-o dar esti inca virgin?

| Houselaurie explică (pentru Endrew):

OK. Cred ca din toate raspunsurile care puteai sa le dai, la asta trebuia sa te gandesti ultima data. OK, a fost o greseala de exprimare. Daca ai un raspuns care crezi ca ma poate ajuta, poti sa il spui si il voi aprecia, Mai bine primesc un raspuns si bun decat 10 in care doar se critica.