| Annonimmmmmmm a întrebat:

am vazut o fata aseara in club de care mi-a placut tare mult insa am fost prea timid ca sa o abordez, dar am reusit sa aflu faptul ca frecventeaza acel club destul de des asa ca inca mai sper...Problema este ca nu am nici cea mai mica idee cum ar trebui sa abordez o fata, cum sa intru in discutie cu ea, ce as putea sa ii spun, sa discut cu ea, mai ales ca imi este straina total, nu cunosc nimic despre ea nici nu stiu ce prietene/prieteni are.Si apoi mai sunt si timid sad.
Daca este cineva care ma poate ajuta cu niste sfaturi utile va rog?
Mai am inca o temere, care este cea mai mare si anume, teama de a ma respinge...am mai incercat o data sa abordez o fata de care imi placea, iar cand aceasta m-a respins am simtit cel mai ingrozitor sentiment pe care nu as vrea sa il mai simt vreodata.

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Intial voiam sa-ti propun o miscare mai riscanta, dar probabil te-ai pierde, daca zici ca ai o temere de un eventual refuz.
Tu trebuie sa experimentezi, sa testezi, sa vezi ce si cum.
Acum la tine, o sa fie cam greu, pentru ca nu ai experienta necesara, si posibilitatea de a te lovi de un refuz este destul de mare.
Oricum ai actiona, cel mai probabil gesturile te vor da de gol.
Seductia e o arta care se invata in timp.
Dar totusi daca vrei sa ai o sansa oarecare aplica strategia din clipul urmator:
https://www.youtube.com/watch?v=pY484Dl-s3E

| Annonimmmmmmm explică (pentru OldSoul):

Și care ar fi aceea mișcare pe care vroiai sa mi-o propui?

| OldSoul a răspuns (pentru Annonimmmmmmm):

Iti faci drum pe langa ea, si dai accidental peste ea, astfel incat sa dai putin din bautura din pahar peste ea, si mai departe daca stii sa-ti joci cartile o iei in vizita pe la tine pe acasa, sa-i speli rochia si alte chestii.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu conteaza ce ii spui, conteaza CUM ii spui.
Daca ea e deschisa si abordabila, apropie-te. Niciodata nu o intreba daca are iubit. Asuma ca nu are, caci daca are iti va spune ea.
Vorbeste cu ea, iar daca lucrurile merg bine, cere-i numarul. Nu o urca pe un piedestal, de unde ea iti va hotari ziua. Scoate telefonul si spune-i pe cel mai firesc ton posibil sa-ti dea numarul, caci, ti-l va da. Nu-i face complimente doar sa fie facute si nu fi fals. Arata-i ca esti interesat, dar nu-i spune niciodata ca o placi, caci ea va considera ca nu mai esti o provocare.
PS: nu asculta de fete, cele mai multe nu stiu nici ele ce vor, una spun si alta se intampla.

| ZambetColorat98 a răspuns:

Nu trebuie sa te descurajeri. Cand o mai vezi in club ofera-i ceva de baut. nu te apropia prea tare, nu incerca sa se simta jenata mai ales ca nu o cunosti. Intreab-o cu cine a venit, sa fii sigur ca nu are iubit. Apoi deschide-ti un subiect, gen " frecventezi de mult acest club". Si alte intrebari umile. Sa nu te dai niciodata ceea ce nu esti, fii tu insuti, fetelor nu le plac mincinosi. Apoi roag-o daca vrea sa-ti deie numarul sa iesiti la o cafea sau la o plimbarica, daca va accepta inseamna ca te place sau ii esti simpatic. Apoi cand iesiti fa-i complimente. Fetele ador asta. Chiar si la adresa hainelor cum ar fi ca iti place cum ii sta acel gen de blugi, bluza pantofi... Fa-te inteles ca o placi dar nu exagera. Apoi mai da-ti cateva intalniri cu ea. Sa aveti mereu subiecte de discutat, si las-o mai mult sa vorbeasca ea, fetele adora sa fie ascultate. Dupa cateva intalniri spune-i ca o placi destul de mult dar nu ca o iubesti, se va speria si va fugi happy Dupa aia vezi cum merg lucrurile de la sine. Sper ca ti-am fost de ajutor..BAFTA happy

| Annonimmmmmmm explică (pentru ZambetColorat98):

Cand spui multe subiecte imi poti da cateva exemple dupa parerea ta?
Exista subiecte mai generale de conversatie pe care o fata le adora sa discute cu un baiat sau fiecare fata prefera altceva? Intreb pentru ca eu nu prea cunosc fetele si ceea ce le place lor (scuze ca am spus-o asa direct, dar acesta este adevarul) si chiar nu vreau s-o dau in bara.Merci si sper sa-mi dai replay la comment happy

| ZambetColorat98 a răspuns (pentru Annonimmmmmmm):

Fetele nu sunt toate la fel. Deci fiecare are mentalitate lui. Dar de obicei fetele adora animale happy ( acei catelusi pufosi, pisicute etc) Incearca sa o faci sa zambeasca. Fetele adora baietii cu umor, incarca sa fii amuzant dar nu povesti lucruri jenante despre tine. Nu intreba foarte multe lucruri despre ea. Fa intrebari subtile, sa nu cumva sa bati apropo-uri ca ai vrea sa faci sex cu ea. te la crede ca toti ceilanti. Crede-ma daca o sa te simti bine in preajma ei totul vine de la sine. Nu fi prea timid, dar nici tupeist. Sper ca ti-am fost putin de ajutor