| Giuri112 a întrebat:

as avea o intrebare. Am facut dragoste cu prietena mea si asta s-a intamplat amus 9 zile de atunci observ pe ea ca mănâncă mai mult si bea foarte multa apa si se duce des la baie. A fost virgina si actul nu a avut loc până la sfarsit, am introdus si am si scos cum s-a rupt, a avut foarte mari sangerari si dupa unele mai mici. Unii zic ca i-a venit menstruatia ( a fost fara protejare) a avut ciclu pe data 1 mai asta a fost in 10 mai si din cate am calculat nu a fost în perioada fertilă fix in 11-12 incepe perioada, are sanse sa fie gravidă cu toate simptomele astea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si daca am presupune ca prin absurd s-ar fi putut realiza fecundarea ovulului de catre un spermatozoid, pana in acest moment acel OVUL FECUNDAT in urma cu 9 zile NU ar fi avut timpul necesar/suficient la dispozitie sa se poata implanta in endometru si sa se transforme in sarcina. Este explicatia simpla, logica si rationala care exclude orice posibilitate de a exista orice forma de ''simptom de sarcina''. Fiindca asa ceva este cu toatul IMPOSIBIL sa poata existe in acest moment al ciclului menstrual. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Giuri112 explică:

Si am uitat sa zic cam 4 zile a avut dureri abdominale foarte mari

| Andrey_DjWolf_1996 a răspuns:

Dacă era virgină este foarte normal sa fii avut acele sangerari fiindca se rupe momentul (ata), daca nu te-ai terminat in ea nu este gravidă, doar ca acum intervin hormonii altfel.