| Haruka a întrebat:

As dori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o sarcina nedorita. La primul contact sexual, nu a existat ejaculare, nici nu s-a spart prezervativul, insa sa prelins ceva, de la el sau ea. Iar la al 2 lea contact sexual a existat ejacularea, insa nu se stie daca prezervativul era spart, sau nu. De asemenea dupa primul contact sexual, el nu s-a spalat ci doar s-a sters, dupa care a mai existat contact de atingere.[frecare, fara penetrare] care credeti ca este sansa ca ea sa ramana insarcinata? Care este dupa parerea d-voastra cea mai eficienta pilula de a 2-a zi si cat costa aceasta. Va doresc o duminica placuta.

6 răspunsuri:
| EdwLo a răspuns:

Calma fetita, n-ai nimic, chill. doamne nu va inteleg la faza cu "nu se stie daca era spart" straight face hai frate, ori esti chioara ori proasta si nu sti cum arata un prezervativ spart.

Eu zic sa stai linistita ca n-ai nimic.

| crystyviper a răspuns:

Du-te la ginecolog si iti va zice

| cherrybomb a răspuns:

Daca neaparat vroiai sa vezi daca este spart te duceai la baie umpleai prezervativul cu apa apoi vedeai daca curgea prin el.
daca esti nelinistita i-a pilula de a doua zis te zgarcesti pentru nist eani costa pana in 10 lei
iar faza cu s-a sters decat nu a facut dus. este normal sa faci dus dp orice contact sexual pentru o igiena mai buna

| Lullabies a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Daca vrei neaparat sa fii sigura ia Postinor, urmeaza instructiiunile si totul va fi bine. O duminica placuta si tie :* stai linistita

| Haruka explică:

Da, stiu normal este ca dupa fiecare contact sexual ca partenerii sa faca un dus, insa eram prea obositi, si da prezervativul ar fi trebuit umplut cu apa sa vedem daca e spart, insa nu am mai facut-o... Multumesc de ajutor. Si totusi, ce pastile de a 2-a zi recomandati?

| XK a răspuns:

@cherrybomb unde dracu costa pilula de a doua zi pana in zece lei? Daca nu esti pe subiect ramai pe Xtube.

Pai din ce spui tu, nu ar prea exista risc, doar ca nu ai specifica cu ce te-a "frecat".
Data viitoare mai multa grija, niciodata nu se stiewinking