| Anamaria1234567 a întrebat:

Buna ziua. As dori sa va adresez o intrebare. İau anticonceptionale Yasmin de 2 saptamani, din a 5-a zi de ciclu, si aseara am intretinut relatie sexuala neprotejata. De frica, dupa actul sexual, am luat imediat o pastiluta, iar a doua zi dimineata am mai luat una, regulat. de obicei luam regulat, dimineata la ora 7. İntrebarea mea este : Se poate sa fi ramas insarcinata tinand cont ca iau anticonceptionale dar cu toate astea a ejaculat in mine? Va rog frumos sa-mi raspunde-ti. Nu stiu ce sa mai fac. Astept raspunsul Dumneavoastra. Multumesc

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este atat de simplu,pana si la farmacie sau pe prospectul pastilelor scrie cum se administreaza,chiar sunt numerotate cu zile sau numere pe folie,strict doar una pe zi si neaparat la aceeasi ora daca se poate,ce ai facut tu este gresit, continua sa iei doar cate una pe zi si totul va fi bine, alin_2425 daca mai ai intrebari. o zi buna

| Anamaria1234567 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns. Stiu ca am facut un lucru gresit. Dar de frica de a nu ramane insarcinata. straight face. Sunt foarte speriata. Dar mi-ar putea spune cineva cu exactitate daca aceste partilutze sunt bune. Ar fi super. O seara placuta iti doresc

| Anamaria1234567 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult. Dar intrebarea mea era daca poti ramane insarcinata folosind pastilutele acesteastraight face. O seara placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cumva te-ai interesat si de preturi probabil ai observat ca aceste pastile sunt cu mult mai scumpe decat altele tocmai de aceea sunt considerate a fi si cele mai bune din toate punctele de vedere si cu o compatibilitate mare pentru orice tip de organism feminin.

| Anamaria1234567 explică (pentru anonim_4396):

Asta stiu. Dar nu a ejaculat niciodata in mine. E prima oara fara prezervativ, si imi este foarte frica. Au fost cazuri in care femeile au ramas insarcinate de la acestea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici un tip de contraceptie nu este 100% sigur dar totusi parerea mea este ca mai bine este pe pastile,probabil ai observat ca si senzatiile sunt mult mai intense si te simti mult mai bine fara sa te mai frece acel cauciuc,mai ales ca daca folositi si un lubrifiant o sa observi ca placerea va creste mult mai mult,doar sa ai grija sa nu uiti sa iei pastilele, daca le iei dimineata si uiti nu e problema si o poti lua pana seara sau cel tarziu a doua zi dimineata si pe urmatoarea seara. acum sper ca si partenerul tau sa fie alaturi de tine si sa aiba grija si el sa nu uiti de pastile pana iti intra in obisnuinta, sa te ajute financiar daca sunt cazuri cand nu iti permiti sa le cumperi ca doar placerea este de partea amandoura.Astfel puteti sa va simtiti bine in liniste fara teama de a ramane insarcinata caci daca ajungi acolo nu e bine deloc.O seara buna Ana si daca mai ai intrebari te ajut oricand, lucrez in domeniul medical ( alin_2425)