| anonim_4396 a întrebat:

astazi am avut o discutie cu mama mea,care nu este momentan in tara, despre iubitul meu si ceea ce mi-a zis m-a pus pe ganduri.mi-a zis ca poate am prea multa incredere in el si ca poate el doar profita de mn.parintii mei nu il cunosc inca pe iubitul meu,pentru ca el este din orasul in care eu fac facultatea, la 200 de km de orasul in care locuiesc parintii mei.eu cred ca fiind mezina vor sa ma raman cu ei,nu sa ma casatoresc aici,si poate tocmai din cauza asta il tot critica, desi nu il cunosc.sunt cu prietenul meu de aproape un an si nu trece o zi fara sa-mi spuna ca ma iubeste,ba chiar m-a cerut in casatorie, dar i-am zis ca o sa ii dau un raspuns in vara asta dupa ce termin facultatea.credeti ca mama mea are dreptate ca eu sunt prea naiva si cred tot ceea ce el spune? credeti parintii mei vor fi de acord cu casatoria mea?

1 răspuns:
| Lumynyzza a răspuns:

In unele cazuri este adevarat k el profita de tine, dar nu te indragosti "orbeste" k apoi nu mai vezi adevarul despre cine este el. mama ta ar trebui sa te lase in pace, deorece e viata ta, nu ea o sa sufere(daca o sa se intample ceva rau). don't know what to saybig grin