| Bogdan26E a întrebat:

Buna Ziua, ce pot face daca sunt urat din punct de vedere fizic? Menționez că toată viața am fost respins de oameni în special de femei!

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inveti, citesti, iti extinzi cunostintele, iti imbunatatesti vocabularul elevandu-l, practic te cizelezi ca sa compensezi prin inteligenta!

| Hyperion7 a răspuns:

Pai daca tu te respingi pe tine,cum ceilalți te-ar accepta?
Totul pleacă din mintea ta! Realitatea ta este dependenta de gândirea ta!
Daca tu te vezi urat,inferior celorlalți, ceilalți așa te vor percepe, chiar daca nu te-au văzut vreodată până atunci!
Poate pare SF, dar așa e!
Realitatea ta este dependenta de gândirea ta, cum ziceam!

| Madaxo97 a răspuns:

De ce te consideri urat? Ce complexe ai mai exact? Poate ți se pare ție și nu e așa de rău. Ești gras, sau în ce sens ești urât? În ziua de azi se poate rezolva aproape orice cu niste intervenții la medicul estetician, și prin sport și dietă sănătoasă. Dacă nu îți place cum arăți, fă ceva si schimbă asta.

| Bogdan26E explică (pentru Madaxo97):

Sunt urat la fata și gras! Din aceasta cauza am fost părăsit și de sotie!

| Madaxo97 a răspuns (pentru Bogdan26E):

În cazul ăsta, nu ai ce să faci decât să lucrezi la tine și să incepi sa slăbești în primul rând, să mergi la sală poate, dacă te ți de treabă într-un an ai putea avea rezultate remarcabile, dacă slăbești se va modifica puțin si fizionomia feței și poate nu o să ți se mai pară ca ești urât. Dacă la față ai un complex de genul nas prea mare, sau nu ai parbie proeminenta, se poate rezolva cu operație estetică, astfel de intervenții nu costa prea mult în ziua de azi, sunt accesibile aproape tuturor, strângi bani și rezolvi. Sau dacă ai bani si ai prea multe kg, peste 150, poți face operatie de micșorat stomacul, și astfel vei slabi mai rapid.

| Bogdan26E explică (pentru Madaxo97):

Am in jur de 92 de kg, înălțimea 1, 76, insa la fata am trăsături urate nu tare m-ar ajuta nici operațiile estetice!

| Madaxo97 a răspuns (pentru Bogdan26E):

Nu ești chiar așa de gras, în câteva luni ai putea slabi cât să ai o greutate normală pentru înălțimea ta. Legat de fața ta, nu prea cred eu ca e așa de rău, e doar in capul tău, cât de urat ai putea fi, că dacă erai chiar așa, nu te mai lua nici fosta soție de bărbat laughing oricum aspectul fizic nu e totul, pentru femei mai contează și alte lucruri.

| Bogdan26E explică (pentru Madaxo97):

Vad și la locul de munca in care sunt mai mult persoane de sex feminin eu sunt marginalizat! Fosta sotie m-a luat mai tare pentru interes!

| Miruna333 a răspuns:

Daca nici tie nu iti place fizicul tău, lucrezi la acesta. Faci schimbări.
Daca tu esti ok cu e, lupta sa te accepți

| Giulia911 a răspuns:

N-are nimic, și tu ești om!

| Mădăd26 a răspuns:

Buna seara,daca chiar va considerati urat din punct de vedere fizic desi nu stiu cat de adevarat este,compensati acest lucru prin a avea foarte mare grija de dvs. Mereu sa fiti spalat,parul tuns,facut cu gel,parfumat,haine curate, mergeti mult pe jos daca nu puteti face sala, aveti grija la ce mancati, sa nu mirositi a alcool etc. Si cu siguranta o sa atrageti femei prim comportament, caracter si faptul ca ba îngrijiti.

| CIVIC1 a răspuns:

Schimaba-ti caracterul si personalitatea.
Cauta Adevarul si odata ce il vei gasi te va face liber.
Daca o sa nai reduci din cantitatea de mancare ingurgitata zilnic o sa slabesti cateva kg.

| comandantul638386 a răspuns:

Te pot ajuta eu bratan. Te face fratele, pachet de mușchi, te învăț să faci cash și să te impui și să fii atractiv. Compensezi prin corp bine lucrat, bani, putere, vestimentație, caracter, personalitate, duritate, onoare. Unde te pot contacta privat?

| Irinuca8 a răspuns:

Sunt sigura ca nici femeile nu sunt toate una si una. Trebuie doar sa o gasesti pe cea potrivita. Incearca aplicatii de dating, asa poti sa cunosti mai multe persoane deodata, apoi vezi cu cine rezonezi mai bine.

| Bogdan26E explică (pentru Irinuca8):

Crede-mă că e greu să trăiești în acest mod când toată lumea te judecă după aspect.

| momcilo8001 a răspuns:

Dacă te consideri așa, atunci sigur trebuie să schimbi ceva, căci, altfel, nu vei putea scăpa de această părere și te va măcina în continuare. Trebuie să elemini cauzele care îți creează această părere despre tine. Pe scurt, ori schimbi aspectul - ceea ce nu recomand să faci în mod ireversibil (adică operații estetice sau alte lucruri care nu se pot reconfigura), pentru că s-ar putea să regreți la un moment dat și să te lovești de alte prejudecăți, ori schimbi atitudinea - adică lucrezi la stima de sine și te detașezi de mediul social toxic în care este evident că trăiești, ori le schimbi pe ambele. Mergi la psiholog, la biserică sau oriunde crezi că te-ai simți înțeles, găsește-ți prieteni care să nu te judece și cu care poți discuta deschis, fii mândru de tine însuți și nu mai da importanță prejudecăților nefondate. Ocupă-te de aspectul tău fizic și transformă-l în ceea ce îți dorești. Devino varianta ta optimă! Sper că te-am ajutat. Numai bine!?