| AlexVlad123 a întrebat:

Ce se poate intampla daca un baiat mai mic de 15 ani face sex cu o fata de 15 ani.Ma refer penal ( scoala de corectie ).Rog seriozitate.Multumesc,funda!

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimic, daca parintii fetei nu te reclama.

| AlexVlad123 explică (pentru neutrino):

Reclamatie pentru ce? Daca amandoi eram minori.

| Seepty a răspuns:

Daca si fata a fost de acord cu aceasta fapta nu se intampla nimic, doar daca ea pretinde ca a fost violata.

| AlexVlad123 explică (pentru Seepty):

Dar daca unul dintre ei era major?

| Neuronul a răspuns:

Dai de înţeles că nu ai specificat toate detaliile întâmplării.
Cât timp părinţii ei nu depun plângere, poliţia nu intervine.

| AlexVlad123 explică (pentru Neuronul):

Nu a fost viol.Eu am citit undeva ca daca fata are peste 15 ani nu se poate intampla nimic.Tu ce zici?

| Radu284 a răspuns (pentru AlexVlad123):

Nu daca fata, ci daca fata sau baiatul are 15 ani sau mai mult, un adult de peste 18 ani cu care face sex nu va comite o infractiune (decat in anumite cazuri, gen daca este profesorul persoanei respective).

| AlexVlad123 explică (pentru Radu284):

Pai si daca baiatul are mai putin de 15 ani si fata 15 este vreo infractiune?

| Radu284 a răspuns (pentru AlexVlad123):

Ce varste au?

| AlexVlad123 explică (pentru Radu284):

13 baiat fata 15

| Andr33yy a răspuns:

Daca ai folosit prezervativul ca sa nu dea "norocul" peste tine, nu patiti nimic. ca nu intra politia peste tine in casa ca ai facut sex

| Tigrul15 a răspuns:

Cazu' babenco l-ai vazut laughing) daca nu ai facut asta este bine... ma refer ca nu ai violat-o cu inca 4 laughing