| Adytza09z a întrebat:

Buna ziua colegi aş vrea sa va intreb azi a inceput sa o doara ovaru stang pe prietena mea si sanii o dor mai demult.Tin sa precizez ca cm ii vn pan p data d 9 10 aşa.Sa fie asta cauza de o dor sani si ovarul stang. Acum nu o mai doare.îi i-a curs si cv alb p chilot d nu azi sapt trecuta.Am avut relatii sexuale da cu prezervativ durex.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca toate contactele sexuale au fost mereu protejate si niciodata nu s-au produs incidente care sa fi periclitat siguranta metodei folosite, reiese cat se poate de clar ca indiferent in care zi a ciclului au fost intretinute contactele sexuale, formarea unei sarcini devine imposibila. Simptomele premenstruale de regula apar cu cateva zile (3-5 zile) inainte de momentul inceperii menstruatiei. Ai afirmat ca de obicei in fiecare luna menstruatia se produce cam la aceeasi data, deci ar fi vorba de un ciclu destul de regulat si din acest motiv este putin probabil ca durerea de sani si de ovare sa se datoreze unei posibile sau iminente menstruatii. De asemenea acea secretie de care amintesti s-ar putea sa fi fost cel mai probabil mucusul cervical care este secretat de catre colul uterin in timpul perioadei fertile care in actualul ciclu menstrual s-a situat probabil intre 23-29 ianuarie. Teoretic se poate exclude posibilitatea de a exista o sarcina insa daca acele dureri si "intepaturi" ale ovarelor se vor manifesta in continuare, ar fi foarte bine sa fie consultata cel putin de catre medicul de familie insa cea mai indicata consultatie ar fi cea ginecologica. Este mult mai simpla si usoara prevenirea comparativ cu tratarea unei afectiuni. Multa sanatate!

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Va multumesc revin cu raspuns dupa ce vad cecse intampla.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca datele oferite in intrebarea sunt extrem de putine si neconcludente, ori cata bunavointa ar avea cineva si chiar daca si-ar da toata silinta, tot n-ar putea sa formuleze un raspuns cert si corect. Doar daca vei prezenta datele strict necesare probabil ca se va putea efectua o analiza catusi de cat corecta, Sanatate!

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Ok am scris in graba.Scz.
Deci am avut relatii sexuale cu prietena mea dar cu prezervativ.De vreo 5 zile o dor sanii de obicei trebuie sa-i vina cm pana p 9 10 cam asa.
Azi a inceput sa o intepe tare l ovare de abia mai mergea.Intrb toate astea sa fie ca trebuie sa i vina cm? Stau in stres desi am folosit prezervative.d test d sarcina nu vrea sa auda.Credeti ca ar putea fi insarcinata.

| Adytza09z explică (pentru corbulalbrosu):

Deci am avut relatii sexuale protejate in dif zile.o dor sani si azi pentru o ora a intepat-o tare la ovarul stang d abia mergea.Intrb sunt simptomele cm sau alcv.Trb sa i vina p 9 10 asa.va multumesc.

| Adytza09z explică:

Pe scurt durerea d sani si intepatul la ovarul stang pentru o ora sunt simptome ca trebuie sa i vina cm?

| fantabau a răspuns:

Poate sa ii vina ciclul sau sa fi răcit si sa aibă o inflamație la ovare.Ori cel mai rău infectie, asta se verifica daca nu are eliminări de culori închise.Cumpara niste pastile de durere si daca e mai rău duo la spital.O prietena de a mea avea dureri nebune si avea infecție si medicul i-a spus ca a avut noroc ca sa adresat așa de repede alt fel ajungea sa ramînă sterila

| Cordos_Gabi_1996 a răspuns:

Cu placere

| gagicpentrumine111 a răspuns:

Pff e de rau, aia era sperma ta ramasa....sa faceti niste teste s-ar putea sa fie insarcinata!

| Adytza09z explică (pentru gagicpentrumine111):

Pai nu a curs de lan chestia aia ii curgea si inainte