| StartedAunt a întrebat:

Buna ziua!
De curând, in urma cu 2 luni am venit in UK, acasă am lăsat-o pe iubita mea cu care am o relație de un an.
La sfârșitul lunii August se presupune sa vina aici in concediu, împreuna cu mama ei pentru a ma vedea pe mine(ea are 17 ani).
Totul a fost roz și frumos cum se spune, pana acum câteva zile când dintr-o data a cerut o pauza in relație.
Prima data mi-a spus ca vina și problema e la ea, ca eu sunt perfect și minunat.
După 2 zile mi-a spus ca nu mai suntem pe aceeași unda, ca gândim diferit
Iar ieri mi-a spus ca de fapt se simte dezamagita de mine ca eu nu pot sa o înțeleg pe ea deloc chiar dacă explica și crdeti-ma ca fac tot posibilul sa îmi dau seama despre ce este vorba și chiar am incercat mereu sa o fac sa nu se simta presata de mine sau oarecum nesigura de mine și de cât de mult o iubesc, făcându-i mereu pe plac.

Va rog sa ma ajutați cu niște sfaturi, mai ales ce as putea face.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca idila voastra s-a terminat si ar fi indicat sa o uiti definitiv. Sanatate!

| SG1995 a răspuns:

Mă-sa e o scorpie, ce sfat să-ți dau, treci peste.

| StartedAunt explică (pentru SG1995):

Ce te face sa spui asta?
Femeia chiar încearcă sa facă ce poate, acum renovează și abia atunci termina sa vina încoace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu trebuia sa pleci de langa ea.Mergi un pic in tara si discuta cu ea. Daca ea nu vrea atunci chiar trebuie sa faceti o oarecare pauza.

| andreeabobo a răspuns:

Nu stiu situatia, depinde cum ai plecat. Ati fost de comun acord? Ai vorbit si ai considerat sfaturile ei in legatura cu plecarea?
Cum era relatia voastra pana sa pleci si s-a schimbat in vreun fel de cand a aflat ca pleci?

| StartedAunt explică:

N-am deloc cum sa ajung chiar acum, doar in 3-4 săptămâni, doar ca pana atunci se presupune ea sa vina la mine...
Mai aștept răspunsurile voastre