| p1nk03 a întrebat:

Imi cer scuze pentru faptul ca am scris in aceasta categorie desi este vorba de cariera dar sunt in criza de timp si imi asum acest lucru. Saptamana care vine trebuie sa ma inscriu la o postliceala.Nu sunt sigura la care dintre cele doua: Henri Coanda sau Hipocrate Constanta ( care este mai fiabila, mai buna ). Deasemenea nu ma pot decide la ce specializare sa merg.Asistent de farmacie sau asistent medical generalist.Ma vad in ambele joburi,mentionez ca nu doresc sa plec in afara.Voi ce imi recomandati? Din punct de vedere financiar, a locurilor de munca si a programului de lucru, ce pareremi dati?

2 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Eu una as alege clar asistent de farmacie, daca as fi in locul tau.
Gandeste-te la cate o sa vezi in spital si cu cate persoane bolnave o sa intrii in contact.
Pe cand intr-o farmacie lucrurile par mult mai linistite.
Dar e alegerea ta!

| neutrino a răspuns:

Programul zilnic este mult mai lejer la o farmacie, unde practic esti vanzator de medicamente. Chiar daca tara este plina de farmacii, un loc de munca mai stabil il vei gasi intr-un spital in calitate de asistent medical, unde insa exista o alta atmosfera si un program specific unui spital. Din punct de vedere financiar, depinde daca locul de munca va fi la privat sau la stat.